Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Peter Schlemihls Wundersame Geschichte + audio online. Poziom A2

W magazynie
SKU
9788853621030
SKU 9788853621030
Wydawnictwo ELI & ET TOI
Autor Adalbert von Chamisso
Data Wydania 2016
Oprawa Inna
Nasza cena 28,71 zł Normalna cena 31,90 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h

Peter Schlemihls wundersame Geschichte + CD audio - książeczka z kolekcji Junge ELI Lektüren


 


Seria Junge ELI Lektüren: Junge ELI Lektüren to trzypoziomowa seria książek proponująca oryginalne i ciekawe historie do czytania przeznaczone dla dzieci i młodzieży uczących się języka niemieckiego na następujących poziomach:


   • Niveau 1 (600 słów) A1 (Fit 1)


  • Niveau 2 (800 słów) A2 (Fit 2)


  • Niveau 3 (1000 słów) B1 (Zertifikat Deutsch für Jugendliche - ZD J)Peter Schlemihls wundersame Geschichte + CD audio :


Poziom zaawansowania 2: A2 (Fit 2)


 


Treść:


Młody mężczyzna sprzedaje swój cień w zamian za bezdenną sakiewkę, w której złoto nigdy się nie kończy. Jednak mimo bogactwa zdaje sobie sprawę, że życie bez cienia jest trudne i uciążliwe...


 


Struktura:


Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały oraz poprzedzona ilustrowaną prezentacją bohaterów opowieści i dwustronicową sekcją Vor dem Lesen zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w tekst książki pod kątem słownictwa i gramatyki. W lepszym rozumieniu tekstu pomagają glosariusze z tłumaczeniami wybranych słówek umieszczone w dolnej części każdej strony.


Po każdym rozdziale następuje dwustronicowa sekcja podsumowująca rozdział pod kątem treści prezentowanej historii, a także gramatyki, słownictwa i poznanych form językowych, a ponadto wspomagająca rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem i skutecznego zapamiętywania. 


W końcowej części książki znajduje się czterostronicowa sekcja Zum Weiterlesen prezentująca ciekawe informacje związane z cywilizacją i kulturą niemieckojęzyczną.


 


Książkę zamyka jednostronicowa sekcja Teste dich selbst! sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii, oraz poznanych form językowych, a także sekcja Syllabus zawierająca zwięzły opis zamierzeń dydaktycznych realizowanych w książce.


 


Bogata szata graficzna (w tym ilustracje wykonane przez uznanych ilustratorów książek o światowej sławie) stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście.


 


Książka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje i sprawności językowe dzieci i młodzieży obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.


 


 


Książki z kolekcji Junge ELI Lektüren charakteryzują się dbałością o najwyższą jakość edytorską oraz starannym i eleganckim wykonaniem. Seria Junge ELI Lektüren opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference for Languages).
Więcej informacji
SKU 9788853621030
Wydawnictwo ELI & ET TOI
Autor Adalbert von Chamisso
Data Wydania 2016
Oprawa Inna