Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Peter Schlemihls Wundersame Geschichte + audio online. Poziom A2

W magazynie
SKU
9788853621030
SKU 9788853621030
Wydawnictwo Eli
Autor Adalbert von Chamisso
Data Wydania 2016
Oprawa Inna
Nasza cena 23,14 zł Normalna cena 27,90 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Peter Schlemihls wundersame Geschichte + CD audio - książeczka z kolekcji Junge ELI Lektüren
 
Seria Junge ELI Lektüren: Junge ELI Lektüren to trzypoziomowa seria książek proponująca oryginalne i ciekawe historie do czytania przeznaczone dla dzieci i młodzieży uczących się języka niemieckiego na następujących poziomach:
 
  • Niveau 1 (600 słów) A1 (Fit 1)
  • Niveau 2 (800 słów) A2 (Fit 2)
  • Niveau 3 (1000 słów) B1 (Zertifikat Deutsch für Jugendliche - ZD J)
Peter Schlemihls wundersame Geschichte + CD audio :
Poziom zaawansowania 2: A2 (Fit 2)
 
Treść:
Młody mężczyzna sprzedaje swój cień w zamian za bezdenną sakiewkę, w której złoto nigdy się nie kończy. Jednak mimo bogactwa zdaje sobie sprawę, że życie bez cienia jest trudne i uciążliwe...
 
Struktura:
Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały oraz poprzedzona ilustrowaną prezentacją bohaterów opowieści i dwustronicową sekcją Vor dem Lesen zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w tekst książki pod kątem słownictwa i gramatyki. W lepszym rozumieniu tekstu pomagają glosariusze z tłumaczeniami wybranych słówek umieszczone w dolnej części każdej strony.
Po każdym rozdziale następuje dwustronicowa sekcja podsumowująca rozdział pod kątem treści prezentowanej historii, a także gramatyki, słownictwa i poznanych form językowych, a ponadto wspomagająca rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem i skutecznego zapamiętywania. 
W końcowej części książki znajduje się czterostronicowa sekcja Zum Weiterlesen prezentująca ciekawe informacje związane z cywilizacją i kulturą niemieckojęzyczną.
 
Książkę zamyka jednostronicowa sekcja Teste dich selbst! sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii, oraz poznanych form językowych, a także sekcja Syllabus zawierająca zwięzły opis zamierzeń dydaktycznych realizowanych w książce.
 
Bogata szata graficzna (w tym ilustracje wykonane przez uznanych ilustratorów książek o światowej sławie) stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście.
 
Książka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje i sprawności językowe dzieci i młodzieży obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.
 
 
Książki z kolekcji Junge ELI Lektüren charakteryzują się dbałością o najwyższą jakość edytorską oraz starannym i eleganckim wykonaniem. Seria Junge ELI Lektüren opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference for Languages).
Więcej informacji
SKU 9788853621030
Wydawnictwo Eli
Autor Adalbert von Chamisso
Data Wydania 2016
Oprawa Inna
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Peter Schlemihls Wundersame Geschichte + audio online. Poziom A2
Twoja ocena