Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Don Gil de las Calzas Verdes + CD. Poziom A2

W magazynie
SKU
9788853621054
SKU 9788853621054
Wydawnictwo Eli
Autor Tirso de Molina
Data Wydania 2016
Oprawa Miękka
Nasza cena 23,71 zł Normalna cena 27,90 zł
Don Gil de las calzas verdes + CD audio - książka z kolekcji Lecturas ELI Adolescentes
 
Seria Lecturas ELI Adolescentes :
Lecturas ELI Adolescentes to trzypoziomowa seria książeczek proponująca oryginalne i ciekawe historie do czytania przeznaczone dla dzieci i młodzieży uczących się języka hiszpańskiego na następujących poziomach:
 
  • Nivel 1 (600 palabras) A1
  • Nivel 2 (800 palabras) A2
  • Nivel 3 (1000 palabras) B1
 
Książeczka Don Gil de las calzas verdes + CD audio:
Poziom zaawansowania 2 : A2
 
Treść:
Dona Juana zostaje porzucona przez narzeczonego, który ucieka do Madrytu by poślubić bogatą dziedziczkę. Don Juana pragnie zemsty - wyrusza do Madrytu w przebraniu mężczyzny - Dona Gila, który nosi charakterystyczne, zielone spodnie...
 
Adaptacja klasycznej hiszpańskiej komedii doby Złotego Wieku. 
 
Temas:
Comedia
Amor
Matrimonio
Honor
Traicón
Venganza
 
Destrezas:
Expresar emociones y sentimientos
Expresar opiniones
Contar experiencias pasadas
Resumir acontecimientos
Narrar un evento que ha sucedido
Inventar una historia 
 
Contenidos gramaticales:
Ser y estar
El pasado reciente
Los pasados
El futuro próximo
El imperativo afirmativo 
 
Struktura:
Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały oraz poprzedzona ilustrowaną prezentacją poszczególnych rozdziałów i dwustronicową sekcją Antes de Leer zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w tekst książki pod kątem słownictwa i gramatyki.
W lepszym rozumieniu tekstu pomagają glosariusze z tłumaczeniami wybranych słówek umieszczone w dolnej części każdej strony.
Po każdym rozdziale następuje sekcja Actividades podsumowująca rozdział pod kątem treści prezentowanej historii, a także gramatyki, słownictwa i poznanych form językowych, a ponadto wspomagająca rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem i skutecznego zapamiętywania.
W końcowej części książki znajduje się czterostronicowa sekcja Reportaje prezentująca ciekawe informacje związane z historią, cywilizacją i kulturą iberojęzyczną oraz autorem utworu.
Książkę zamykają jednostronicowe sekcje Gramática, Expresión escrita oraz sekcja Autoevaluación, sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii, oraz poznanych form językowych. Na ostatniej stronie znajduje się wykaz Programa de estudios przedstawiający opis zamierzeń dydaktycznych realizowanych w książce.
 
Bogata szata graficzna (w tym ilustracje wykonane przez uznanych ilustratorów książek o światowej sławie) stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście.
 
Książka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje i sprawności językowe dzieci i młodzieży obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.
 
Książki z kolekcji Lecturas ELI Adolescentes charakteryzują się dbałością o najwyższą jakość edytorską oraz starannym i eleganckim wykonaniem.
 
Seria Lecturas ELI Adolescentes opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Marco común europeo de referencia para las lenguas).
Więcej informacji
SKU 9788853621054
Wydawnictwo Eli
Autor Tirso de Molina
Data Wydania 2016
Oprawa Miękka
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Don Gil de las Calzas Verdes + CD. Poziom A2
Twoja ocena