Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

La Tulipe Noire książka + audio online. Poziom B1

W magazynie
SKU
9788853621122
SKU 9788853621122
Wydawnictwo Eli
Autor Alexandre Dumas
Data Wydania 2016
Oprawa Inna
Nasza cena 27,95 zł Normalna cena 32,90 zł
La tulipe noire + CD audio - książka z kolekcji Lectures ELI Seniors
 
Seria Lectures ELI Seniors:
Lectures ELI Seniors to sześciopoziomowa seria książek proponująca oryginalne i ciekawe historie do czytania przeznaczone dla uczących się języka francuskiego na następujących poziomach:
 
Niveau 1 (600 mots) A1
Niveau 2 (800 mots) A2
Niveau 3 (1000 mots) B1
Niveau 4 (1800 mots) B2
Niveau 5 (2500 mots) C1
Niveau 6 texte intégral C2
 
La tulipe noire + CD audio:
Poziom zaawansowania 3 : (1000 mots) B1
 
Treść:
Adaptacja powieści "Czarny tulipan". Niderlandzki hodowca tulipanów, Korneliusz, postanawia wyhodować niezwykle cennego czarnego tulipana. Zostaje jednak wplątany w spisek i osadzony w więzieniu. Nie rezygnuje jednak ze swoich planów, i wciąż próbuje wyhodować upragniony czarny tulipan.... 
 
Syllabus: La violence
La justice
le langage amoureux
L'horticulture
Les expressions idiomatiques
Le corps et la santé
Le langage des fleurs
 
 
Les adverbes
L'emploi des prépositions
Passé composé ou imparfait?
Les phrases hypothétiques
Le style indirect
Le passé simple
Les exporessions temporelles
 
 
Struktura:
Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały oraz poprzedzona ilustrowaną prezentacją bohaterów opowieści i dwustronicową sekcją Activités de pré-lecture zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w tekst książki pod kątem słownictwa i gramatyki.
W lepszym rozumieniu tekstu pomagają glosariusze z tłumaczeniami wybranych słówek umieszczone w dolnej części każdej strony.
Po każdym rozdziale następuje dwustronicowa sekcja Activités de post-lecture podsumowująca rozdział pod kątem treści prezentowanej historii, a także gramatyki, słownictwa i poznanych form językowych, a ponadto wspomagająca rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem i skutecznego zapamiętywania.
W końcowej części książki znajdują się dwustronicowa sekcje Grand angle i Gros plan prezentujące ciekawe informacje związane z życiem i twórczością autora,  powstaniem dzieła, oraz dodatkowymi informacjami kulturowo-cywilizacyjnymi.
Książkę zamyka sekcja Bilan sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii, oraz poznanych form językowych, a także sekcja Contenus zawierająca zwięzły opis zamierzeń dydaktycznych realizowanych w książce.
 
Bogata szata graficzna (w tym ilustracje wykonane przez uznanych ilustratorów książek o światowej sławie) stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście.
 
Książka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje i sprawności językowe obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.
 
Książki z kolekcji Lectures ELI Seniors charakteryzują się dbałością o najwyższą jakość edytorską oraz starannym i eleganckim wykonaniem.
 
Seria Lectures ELI Seniors opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference for Languages).
 
Więcej informacji
SKU 9788853621122
Wydawnictwo Eli
Autor Alexandre Dumas
Data Wydania 2016
Oprawa Inna
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:La Tulipe Noire książka + audio online. Poziom B1
Twoja ocena