Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Cyrano de Bergerac + audio online A2

W magazynie
SKU
9788853615947
SKU 9788853615947
Wydawnictwo Eli
Autor Edmond Rostand
Data Wydania 2013
Oprawa Miękka
Ilość stron 128
Format 150 x 210
Nasza cena 27,95 zł Normalna cena 32,90 zł

Poziom zaawansowania 2: (800 mots) A2.

Treść:
Tytuł tej klasycznej i znanej sztuki Edmonda Rostanda pochodzi od jej głównego bohatera. Cyrano de Bergerac to nieporównywalny z nikim orator, poeta, bohaterski i nieustraszony żołnierz. Zakochuje się w swej pięknej kuzynce Roxanie, jednak kompleks związany z ogromnym nosem nie pozwala mu wyznać jej swojego uczucia. Kiedy młody żołnierz Christian także zakochuje się w dziewczynie i w swej nieśmiałości prosi Cyrano o radę, ten pisze za niego listy miłosne i pod jej balkonem, podając się za Christiana, wygłasza natchnioną mowę miłosną. Roxana jednak dowiaduje się w końcu o jego uczuciu dopiero w kilka chwil przed jego śmiercią...Struktura:
Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały oraz poprzedzona ilustrowaną prezentacją bohaterów opowieści i dwustronicową sekcją Activités de pré-lecture zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w tekst książki pod kątem słownictwa i gramatyki.
W lepszym rozumieniu tekstu pomagają glosariusze z tłumaczeniami wybranych słówek umieszczone w dolnej części każdej strony.
Po każdym rozdziale następuje dwustronicowa sekcja Activités de post-lecture podsumowująca rozdział pod kątem treści prezentowanej historii, a także gramatyki, słownictwa i poznanych form językowych, a ponadto wspomagająca rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem i skutecznego zapamiętywania.


W końcowej części książki znajduje się sześciostronicowa sekcja Grand angle prezentująca ciekawe informacje związane z życiem i twórczością Voltaire'a, powstaniem książki oraz dodatkowymi informacjami dotyczącymi tła historycznego.
Książkę zamyka sekcja Bilan sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii, oraz poznanych form językowych, a także sekcja Contenus zawierająca zwięzły opis zamierzeń dydaktycznych realizowanych w książce.

Książka stanowi narzędzie konsolidujące kompetencje i sprawności językowe obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.

Więcej informacji
SKU 9788853615947
Wydawnictwo Eli
Autor Edmond Rostand
Data Wydania 2013
Oprawa Miękka
Ilość stron 128
Format 150 x 210
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cyrano de Bergerac + audio online A2
Twoja ocena