Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Kraina Przedszkolaka. Roczne Przygotowanie Przedszkolne. Teczka Pięciolatka

W magazynie
SKU
9788378735427
SKU 9788378735427
Wydawnictwo MAC Edukacja
Autor Beata Szurowska
Data Wydania 2015
Oprawa Miękka
Nasza cena 120,28 zł Normalna cena 124,01 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h

Pomysł pakietu został oparty na zabawie jako podstawowej formie aktywności dziecka w wieku przedszkolnym. Proponowane działania mają formę zabawy, ponieważ to właśnie ona pomaga dziecku poznawać świat i uczyć się w sposób, który jest mu najbliższy – przez naśladowanie, doświadczanie, poszukiwanie rozwiązań metodą prób i błędów, konstruowanie. Budowa cyklu umożliwia dzieciom kształtowanie nowych umiejętności w oparciu o wcześniejsze doświadczenia, doskonalenie sprawności, które już wcześniej nabyły oraz pogłębianie zdobytej wcześniej wiedzy.

Świat dziecięcych bohaterów cyklu jest bliski przedszkolakom, które rosną razem z nimi. Na ilustracjach oraz w proponowanych działaniach możemy obserwować, jak szóstka przedszkolaków – Ola, Adam, Tomek, Ala, Marta i Kamil – z każdym rokiem rozwija swoje umiejętności, przeżywa zabawne przygody, odkrywa świat, uczy się rozpoznawać emocje. Oprócz bohaterów dziecięcych w pakiecie pojawiają się postacie fantastyczne – zwierzęta i krasnal Raduś, który jest postacią przewodnią i towarzyszy dzieciom w codziennej zabawie.


Dodatkowe publikacje (Kraina odkrywców, Kraina emocji, Kraina liter, Kraina matematyki, Moja książeczka) pozwalają indywidualizować proces wychowania i nauczania oraz efektywnie pracować z dziećmi o różnych potrzebach edukacyjnych. Możliwość pracy z pakietem także w grupach mieszanych wiekowo (3-4-5-latki), dzięki wspólnym kręgom tematycznym.


Pakiet: Karty pracy (części 1–4) – to zestaw 140 kolorowych kart dopasowanych do możliwości dzieci w ostatnim roku edukacji przedszkolnej. Dzięki kartom pracy dzieci między innymi:

  • rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową,
  • ćwiczą sprawność manualną, rozwijają rozumowanie przyczynowo-skutkowe,
  • rozwijają zainteresowanie światem przyrody.

Karty pomagają także w przygotowaniu najstarszych przedszkolaków do nauki czytania, pisania oraz liczenia w klasie pierwszej. W kartach dzieci znajdą też zabawy, które uwrażliwiają dzieci na piękno oraz wprowadzają je w świat wartości.

Prace plastyczne w teczce. Na starsze przedszkolaki czeka 40 dodatkowych kart do malowania, wycinania, wypychania
i składania zebranych w praktycznej teczce. Propozycje twórczych działań zachęcają dzieci do aktywności plastycznej i rozwijają umiejętność tworzenia form przestrzennych.
Zestawy kart pozwalają korzystać z różnorodnych technik plastycznych. Część materiałów z Prac plastycznych połączona jest z kartami pracy, dzięki czemu ćwiczenia są jeszcze bardziej rozbudowane i zróżnicowane.

Kraina odkrywców to zestaw 28 kart pracy, dzięki którym najstarsze przedszkolaki mogą wzbogacać swoje wiadomości na temat świata natury, wykorzystując jednocześnie wcześniejsze doświadczenia i zdobytą wiedzę.

Zebrane w Krainie odkrywców zabawy rozwijają u pięciolatków zainteresowanie przyrodą i zachęcają do wykonywania prostych eksperymentów. Ćwiczenia w Krainie odkrywców pomagają również kształtować postawy proekologiczne. Kraina emocji – to 28 kart pracy, dzięki którym nauczyciel ma możliwość kształtowania rozwoju najstarszych przedszkolaków w zakresie inteligencji emocjonalnej, moralnej i społecznej.

Dzięki przykładowym sytuacjom edukacyjnym opisanym w Krainie emocji pięciolatki:

  • uczą się rozpoznawać i nazywać uczucia,
  • poznają różne sposoby radzenia sobie z emocjami,
  • uczą się odróżniać dobro od zła,
  • rozwijają umiejętność współpracy w grupie,
  • uczą się ponosić odpowiedzialność za powierzone im zadania.

Kraina emocji pomaga pięciolatkom wzmacniać poczucie własnej wartości i przygotować się do rozpoczęcia edukacji w klasie pierwszej.

Moja książeczka. Publikacja przeznaczona do indywidualnej pracy dziecka w przedszkolu lub w domu. Zadaniem Mojej książeczki jest integracja dwóch światów dziecka – przedszkolnego i domowego – w celu optymalnego wspomagania rozwoju przedszkolaka.

Na 40 stronach zostały zebrane zadania mające na celu między innymi: budzenie przynależności do rodziny, poznawanie siebie, budowanie poczucia własnej wartości, zachęcanie do wspólnego działania z bliskimi, rozwijanie kompetencji społecznych i emocjonalnych, budzenie motywacji do czytania i wprowadzenie elementów do samodzielnego czytania.

Kraina liter pozwoli dzieciom z łatwością wkroczyć w świat czytania i pisania. Dzieci, pracując z kartami, ćwiczą między innymi: koordynację wzrokowo-ruchową, kodowanie i dekodowanie, spostrzegawczość. Poznają kształt liter drukowanych oraz wykonują ćwiczenia grafomotoryczne przygotowujące je do nauki pisania w klasie pierwszej. Zestaw tych dodatkowych kart umożliwia indywidualną naukę oraz pozwala na swobodne i dowolne włączanie wybranych ćwiczeń w aktualnie omawiany krąg tematyczny.

Kraina matematyki – to publikacja, która przybliża dzieciom w wieku przedszkolnym świat matematyki. Na 50 stronach dzieci mogą między innymi: ćwiczyć umiejętność klasyfikowania, uczyć się dostrzegać i kontynuować rytmy, rozwijać intuicję geometryczną.

Publikacja jest idealnym rozwiązaniem dla nauczycieli planujących indywidualizowanie pracy z dziećmi w zakresie edukacji matematycznej, gdyż pozwala na swobodne włączanie ćwiczeń w omawiany krąg tematyczny.

Kukiełka – krasnal Raduś postać przewodnia pakietu, która towarzyszy dziecku w czasie wykonywania trudnych zadań. Jest przyjacielem najstarszych przedszkolaków, a jego przygody uczą dzieci między innymi właściwego zachowania się w trudnych sytuacjach, współpracy w grupie. Umożliwia nauczycielowi połączenie nauki z zabawą.

Więcej informacji
SKU 9788378735427
Wydawnictwo MAC Edukacja
Autor Beata Szurowska
Data Wydania 2015
Oprawa Miękka
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kraina Przedszkolaka. Roczne Przygotowanie Przedszkolne. Teczka Pięciolatka
Twoja ocena