Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Katechizm 4-latka. Bóg Kocha Dzieci + CD

W magazynie
SKU
9788375057638
SKU 9788375057638
Wydawnictwo WAM
Autor Władysław Kubik
Data Wydania 2011
Nr dop. MEN AZ-0-01/10
Oprawa Miękka
Ilość stron 120
Format 205 x 240
Nasza cena 16,20 zł Normalna cena 18,00 zł
Religia dla dzieci czteroletnich zawiera 44 jednostki tematyczne ujęte w pięciu rozdziałach. Ostatni z nich zawiera katechezy związane z rokiem liturgicznym. Książeczka dla dziecka została napisana z myślą nie tylko o katechezie przedszkolnej (nie wszystkie dzieci czteroletnie uczęszczają do przedszkola), ale także jako pomoc dla rodziców w wychowaniu religijnym dziecka. Każdy temat w podręczniku dziecka zaprezentowany jest na dwóch sąsiadujących stronach. Po lewej stronie znajduje się opowiadanie z ilustracją do niego, a po prawej - różnorodne ćwiczenia z bogatą szatą graficzną.

Opowiadania nawiązują do doświadczeń dziecka czteroletniego i przedstawiają życie codzienne rodziny przeżywane w świetle wiary chrześcijańskiej. Pozwolą również rodzicom zapoznać się z głównymi treściami katechezy przedszkolnej ich dzieci. Pod każdą jednostką tematyczną katecheta i rodzice znajdą polecenia dotyczące wykonania ćwiczeń. Zadania polegają na rysowaniu prostych elementów, uzupełnianiu ilustracji własną pracą plastyczną lub gotowymi elementami (naklejkami), znajdowaniu właściwych szczegółów lub przekreślaniu niepasujących do podanego kryterium, obrysowywaniu kształtów według otrzymanych szablonów, kolorowaniu całości lub wybranych elementów.

Na końcu książeczki oprócz naklejek umieszczone są kartki z wydrukowanymi modlitwami. Ujęte są w formie "Słowa od Boga" i "Modlitwy dziecka". Katecheta wykorzystuje je na zajęciach oraz prosi rodziców by wspólnie z dzieckiem modlili się tymi tekstami w domu. Na dołączonej płycie CD znajdują się nagrania wszystkich opowiadań zawartych w książce
Więcej informacji
SKU 9788375057638
Wydawnictwo WAM
Autor Władysław Kubik
Data Wydania 2011
Nr dop. MEN AZ-0-01/10
Oprawa Miękka
Ilość stron 120
Format 205 x 240
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Katechizm 4-latka. Bóg Kocha Dzieci + CD
Twoja ocena