Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Katastrofa posmoleńska. Kto rozbił Polskę

W magazynie
SKU
9788395717505
SKU 9788395717505
Autor Grzegorz Rzeczkowski
Data Wydania 2020
Oprawa Miękka
Ilość stron 360
Format 140 x 210
44,99 zł
"Katastrofa Posmoleńska. Kto rozbił Polskę", to wyjątkowa książka, efekt kilkumiesięcznego śledztwa przeprowadzonego przez autora, dziennikarza "Polityki" Grzegorza Rzeczkowskiego. Książka jako pierwsza opisuje to, kto tak naprawdę stał za kulisami smoleńskiej histerii rozpętanej po tragicznych wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 r. Pokazuje, kim byli ludzie i środowiska, które nakręcały teorie spiskowe związane z przyczynami katastrofy smoleńskiej, ale również emocje związane z tzw. obroną krzyża na Krakowskim Przedmieściu, czy rozbudzające kult "poległych".

Autor w książce wnikliwe portretuje środowiska skrajnie nacjonalistyczne, niektóre związane z Rosją, nieukrywające swoich prokremlowskich sympatii. Książka pokazuje również, jak rosyjskie służby specjalne próbowały - z sukcesem - wzmacniać przekonania tych wszystkich, którzy uznali, że przyczyną katastrofy był zamach.

Rzeczkowski w zupełnie nowym świetle przedstawia działania Antoniego Macierewicza, który przejął i rozwinął od środowisk nacjonalistycznych smoleńskie teorie spiskowe, które znalazły posłuch wśród rządzących i spowodowały zaprzęgnięcie instytucji państwa do ich uprawdopodobnienia. W oparciu o starannie zebrane informacje autor pokazuje, że było to możliwe również dzięki znaczącemu wsparciu prominentnych amerykańskich polityków i naukowców związanych ze skrajną prawicą w USA.
Więcej informacji
SKU 9788395717505
Autor Grzegorz Rzeczkowski
Data Wydania 2020
Oprawa Miękka
Ilość stron 360
Format 140 x 210
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Katastrofa posmoleńska. Kto rozbił Polskę
Twoja ocena