Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Karty konwersacyjne Matura Extended

W magazynie
SKU
9788395659850
SKU 9788395659850
Wydawnictwo Europejski Instytut Rozwoju Umiejętności (EIRU)
Data Wydania 2022
Oprawa Inna
Nasza cena 89,88 zł Normalna cena 107,00 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
SERIA MATURA EXTENDED

CO TO JEST?

Zbiór zagadnień powtórzeniowych do matury ustnej i ciekawe, angażujące ćwiczenie konwersacyjne w jednym!
Doskonałe uzupełnienie zajęć z języka angielskiego w szkole ponadpodstawowej jak i materiał dla uczniów do pracy własnej.


JAK TO WYGLĄDA?

Każda karta zawiera ćwiczenie, które strukturą przypomina zadanie trzecie na arkuszu z matury ustnej. Zadaniem ucznia jest w nim wybranie jednej z trzech podanych opcji, zilustrowanych fotografiami, rysunkami, lub grafikami, i uzasadnienie swojego wyboru w konkretnym kontekście, a także umotywowanie odrzucenia pozostałych opcji. Treść polecenia zapisana jest w języku polskim.
Dodatkowo, na każdej z kart znajdują się cztery pytania w języku angielskim, wymagające od ucznia rozbudowanej odpowiedzi.
Zestaw zawiera 50 kart.


JAK TO DZIAŁA?

Podczas pracy z kartami, pierwszym zadaniem uczniów jest zmierzenie się z zadaniem maturalnym. Doskonale sprawdzi się tutaj praca w parach, gdzie jeden uczeń wcieli się w zdającego, a drugi w egzaminatora.
Dodatkowe pytania na kartach zmotywują uczniów do głębszego pochylenia się nad prezentowanym zagadnieniem, rozwinięcia swoich wypowiedzi i wyrażenia własnych opinii na dany temat.
Mniej zaawansowane grupy mogą zacząć od przygotowanie swoich odpowiedzi w formie pisemnej. Dzięki temu uczniowie unikną stresu związanego z wypowiadaniem się w języku angielskim bez przygotowania, jednocześnie ćwicząc odpowiednią formę wypowiedzi.
Dodatkowo, pytania w języku angielskim zawierają wiele przydatnych słówek i zwrotów, dzięki którym uczniowie mogą wzbogacić swoje wypowiedzi.


DLACZEGO TO DZIAŁA?

Zestaw „Matura Extended” doskonale prezentuje typ zadania, z jakim uczniowie szkół ponadpodstawowych będą musieli zmierzyć się podczas egzaminu maturalnego. Dokładne zapoznanie się z typem zadań, jakie na nich czekają, pozwoli im zredukować stres związany z zetknięciem się z czymś nieznanym podczas właściwego egzaminu.
Ilość proponowanych zestawów pytań pozwoli im w dużym stopniu „przećwiczyć” sposób konstruowania wypowiedzi na dany temat.
Dzięki opracowaniu dużej ilości kart uczniowie mają też możliwość wypracowania techniki odpowiadania na pytania egzaminacyjne.
Praca z zestawem rozwinie także umiejętności komunikacyjne uczniów przydatne poza sytuacją egzaminacyjną. Dzięki temu, nabiorą pewności siebie w używaniu języka angielskiego w codziennej komunikacji.


DLA KOGO TO JEST?

Dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych, którzy szukają ciekawych, kreatywnych narzędzi aby wzbogacić swoje zajęcia i zaangażować uczniów w konwersacje.
Dla lektorów przygotowujących uczniów do egzaminu maturalnego.
Dla przyszłych maturzystów, chcących podszlifować swój warsztat nie tylko przed egzaminem, ale także po to, aby używać języka angielskiego na co dzień.
Dla uczniów, którzy chcą pracować nad swoimi umiejętnościami mówienia i pisania w języku angielskim.
Więcej informacji
SKU 9788395659850
Wydawnictwo Europejski Instytut Rozwoju Umiejętności (EIRU)
Data Wydania 2022
Oprawa Inna