Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Karty konwersacyjne Idioms and proverbs

W magazynie
SKU
9788395362811
SKU 9788395362811
Wydawnictwo Europejski Instytut Rozwoju Umiejętności (EIRU)
Data Wydania 2022
Oprawa Inna
Nasza cena 89,88 zł Normalna cena 107,00 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
SERIA IDIOMS AND PROVERBS

CO TO JEST?

Zbiór najpopularniejszych i najciekawszych angielskich przysłów i związków frazeologicznych i ćwiczenie „na mówienie” w jednym.
Idealne narzędzie do wykorzystania w szkole, na zajęciach, oraz w pracy indywidualnej z uczniem.


JAK TO WYGLĄDA?

Każda karta oparta jest na jednym powiedzeniu lub związku frazeologicznym. Znajdują się na niej trzy otwarte pytania tematycznie związane z tym wyrażeniem.
Pytania są skonstruowane w taki sposób, aby sugerować użytkownikom znaczenie danego „idiomu”.
Każde z przysłów lub frazeologizmów zilustrowane jest zdjęciem, które nawiązuje do niego tematycznie.
Zestaw zawiera 48 kart.


JAK TO DZIAŁA?

W podstawowym użyciu, zadaniem uczniów jest odpowiadanie na pytania zawarte na kartach. Mogą to robić w formie indywidualnej wypowiedzi ustnej lub pisemnej, ale ich odpowiedź może też przybrać formę dialogu lub dyskusji w parach lub grupach.
Warto skupić się także na zawartych na kartach „idiomach”. Możesz zachęcić uczniów do zgadywania ich znaczenia, zrobić burzę mózgów lub umożliwić uczniom wyszukanie znaczeń i polskich odpowiedników podanych wyrażeń w słownikach lub internecie, organizując swego rodzaju grę detektywistyczną.
Dodatkową aktywnością lub rozgrzewką językową może być także opis znajdujących się na kartach obrazków.
Opis obrazków może też zostać wykorzystany jako forma zagadki dla uczniów, dzięki której uczniowie mogą zgadywać „idiomy”, którym dane ilustracje odpowiadają.
Zestaw „Idioms and proverbs” to także świetny materiał do gry w kalambury lub „Taboo”.
Karty mogą być wykorzystane jako jednorazowa aktywność na całą lekcję, ale też jako rozgrzewka językowa na początku każdej lekcji. Możesz losować jedną kartę na początku każdej lekcji i zachęcać uczniów do dyskusji na poruszany na niej temat. Wprowadzając ten element niewiadomej na każdej lekcji utrzymasz zainteresowanie swoich uczniów na długo.


DLACZEGO TO DZIAŁA?

Przysłowia i związki frazeologiczne są ważnym elementem codziennej angielszczyzny. Dzięki ich znajomości Twoi uczniowie zdobędą poczucie, że używają prawdziwego, żywego języka, a także nabiorą pewności w posługiwaniu się nim.
Zestawy otwartych pytań nakierują uczniów na temat rozmowy, jednocześnie dając im dużo miejsca na wyrażane własnego zdania i bycie kreatywnym.
Dodatkowo, ciekawe i przydatne słówka w pytaniach poszerzą zasób słownictwa Twoich uczniów, a to znacznie ułatwi im komunikację.
Skojarzenie przysłów i „idiomów” z ilustrującymi je grafikami pozwoli na ich łatwiejsze zapamiętanie i trwałe wejście do codziennego użytku.


DLA KOGO TO JEST?

Dla nauczycieli i lektorów, którzy chcą wzbogacić swoje zajęcia o nowe, interesujące i, przede wszystkim, praktyczne materiały do ćwiczeń.
Dla uczniów, którzy chcą skutecznie poszerzyć swój zasób słownictwa.
Dla wszystkich, którym zależy na naturalności i swobodzie w posługiwaniu się językiem angielskim.
Więcej informacji
SKU 9788395362811
Wydawnictwo Europejski Instytut Rozwoju Umiejętności (EIRU)
Data Wydania 2022
Oprawa Inna