Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Kapitan Nauka. Gryzmołki. Literki wyd. 2021

W magazynie
SKU
9788366610651
SKU 9788366610651
Wydawnictwo EDGARD
Autor Bożena Dybowska
Data Wydania 2021
Oprawa Twarda
Ilość stron 60
Format 160 x 130
Nasza cena 20,16 zł Normalna cena 26,90 zł
„Gryzmołki. Literki” (3–6 lat) to zestaw 60 kreatywnych zadań, które wprowadzą przedszkolaki w świat liter i przygotowują je do nauki czytania i pisania. Różnorodne zabawy opracowane przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej pomagają kojarzyć dźwięki mowy z zapisem literowym oraz odczytywać wyrazy. Rozwijają przy tym percepcję wzrokową i słuchową, pamięć oraz wyobraźnię językową.

Trening grafopercepcji i grafomotoryki. Które wyrazy rozpoczynają się głoską „a”? Ile sylab słyszysz w wyrazie „guzik”? Które wyrazy rozpoczynają się wielka literą? „Gryzmołki. Literki” (3–6 lat) to zestaw dla przedszkolaków, które są gotowe do podjęcia wyzwania, jakim jest nauka czytania i pisania.

Zadania polegają m.in. na rozróżnianiu liter spośród innych symboli i znaków, łączeniu pierwszej litery ze słowem, literowaniu ze słuchu, dzieleniu wyrazów na sylaby, odnajdywaniu wyrazów w wykreślance, rozwiązywaniu rebusów wyrazowo-obrazkowych, przechodzeniu przez labirynty z literami czy rysowaniu po śladzie. Ćwiczą w ten sposób grafopercepcję i grafomotorykę.

W zestawie znajduje się 60 zadań na kartach zmywalnych oraz flamaster suchościeralny, dzięki czemu ćwiczenia można rozwiązywać wielokrotnie. Wszystkie zadania zostały opracowane przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Bożenę Dybowską i Justynę Perkuszewską-Staniszewską, oraz zilustrowane przez Monikę Domaradzką, tak aby trenować percepcję wzrokową i zachęcić do zabaw.

Rozwój: nauka czytania, rozwój mowy, grafopercepcja, grafomotoryka.

Autorzy:
Bożena Dybowska – nauczycielka i pasjonatka edukacji wczesnoszkolnej, prowadzi zajęcia plastyczne i techniczne rozwijające twórcze zdolności dzieci.
Justyna Perkuszewska-Staniszewska – nauczycielka informatyki i edukacji wczesnoszkolnej. Pasjonuje się programowaniem.
Monika Domaradzka – ilustratorka książek dla dzieci.
Więcej informacji
SKU 9788366610651
Wydawnictwo EDGARD
Autor Bożena Dybowska
Data Wydania 2021
Oprawa Twarda
Ilość stron 60
Format 160 x 130
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kapitan Nauka. Gryzmołki. Literki wyd. 2021
Twoja ocena