Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Kak Raz 3. Język rosyjski. Liceum i technikum. Podręcznik

W magazynie
SKU
9788302195686
SKU 9788302195686
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor praca zbiorowa
Data Wydania 2021
Nr dop. MEN 966/3/2021
Oprawa Miękka
Ilość stron 151
Nasza cena 61,19 zł Normalna cena 68,00 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Cykl podręczników Как раз jest przeznaczony dla uczniów liceum i technikum rozpoczynających naukę języka rosyjskiego od podstaw i niezdających matury z tego przedmiotu; nacisk został położony na realizację treści nauczania i kształcenie umiejętności wskazanych w nowej podstawie programowej (wersja III.2.0.) z 2018 r. Cykl jest w pełni zgodny z wymogami nowej podstawy i prowadzi do osiągnięcia poziomu A2+.

W podręczniku Как раз 3 znajduje się 7 rozdziałów:
- Каждый день
- Технологии
- Москва
- Люди
- Образование
- Поздравляю!
- На экране

Koncepcja metodyczno-dydaktyczna podręcznika Как раз jest oparta na założeniach dydaktyki komunikacyjnej. Zgodnie z tymi założeniami cykl Как раз – poprzez prezentowanie języka w realnych kontekstach komunikacyjnych – umożliwia uczniom realizowanie różnych, właściwych dla danej sytuacji celów komunikacyjnych.

Cykl zakłada autonomiczne kierowanie procesem uczenia się przez ucznia oraz indywidualizację nauczania, czemu sprzyjać mają dodatkowe materiały, tj., Культурный шок – to bogate materiały fakultatywne o tematyce realio- i kulturoznawczej dotyczące Rosji oraz moduł На шестёрку! – strona z zadaniami trudniejszymi dla uczniów zdolniejszych i chcących poznać język rosyjski w szerszym zakresie.

Tematy tekstów są doskonale dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków, a wprowadzenie współczesnego rosyjskiego słownictwa ułatwia uczniom rozumienie tekstów użytkowych. Koncepcja cyklu zakłada również spiralny układ treści i powracanie do zagadnień poruszonych wcześniej – w celu ich utrwalenia i poszerzenia.

Zalety podręcznika Как раз:
- Prezentowane treści są idealnie dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków.
- Materiał leksykalny wprowadzany jest głównie metodą bezpośrednią (wizualizacja, parafraza, definicja, odsłuchiwanie nagrań, synonimy, antonimy). W podręczniku jest stosowana również metoda gramatyczno-tłumaczeniowa (np. podawanie ekwiwalentów słów).
- Podręcznik zawiera współczesne słownictwo niezbędne do komunikacji, dzięki czemu skutecznie uczy porozumiewania się w języku rosyjskim w sytuacjach życia codziennego.
- Podręcznik umożliwia pracę w różnych zakresach: opanowanie materiału lekcyjnego pozwala zrealizować program obowiązkowy. Uczniowie, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, mogą sięgnąć po materiały dodatkowe (tj. Практика языка, На шестёрку!, Культурный шок).
- Lekcje powtórzeniowe (Тест) – ułatwią nauczycielowi przeprowadzenie rekapitulacji, a uczniom samodzielne przygotowanie się do sprawdzianów.
- Zagadnienia gramatyczne w rozdziałach zostały wprowadzone w taki sposób, aby uczeń był w stanie samodzielnie formułować reguły gramatyczne i stosować je w praktyce, a dodatkowy moduł Грамматика materiał gramatyczny skoncentrowany w postaci podawczej (po każdym rozdziale) zawiera materiał gramatyczny głównie w postaci tabelarycznej, przedstawiony w trybie podawczym.
- Spiralny układ treści podręcznika umożliwia stopniowe przyswajanie wiedzy i utrwalanie poznanych wcześniej zagadnień.
- Teksty są osadzone w realiach rosyjskojęzycznych, a wiele z nich zawiera informacje realio- i kulturoznawcze, dzięki temu uczniowie mogą poznać kulturę rosyjską i tradycje rosyjskie.
- Podręcznik oferuje liczne materiały fakultatywne, tj. lekcje okolicznościowe, listę przydatnych zwrotów, ćwiczenia fonetyczne, tabele gramatyczne, trening sprawności językowych, zestaw zadań rozwijających sprawność mówienia, podręczny słownik rosyjsko-polski.
- Nagrania do podręcznika dostępne są za pomocą kodu QR.

Na końcu podręcznika znajdują się materiały dodatkowe:
- Культурный шок, w skład których wchodzą lekcje okolicznościowe związane ze świętem państwowym w Rosji oraz świętem prawosławnym.
- Фонетика: zestaw ćwiczeń doskonalących wymowę.
- Грамматика: tablice zbiorcze, zawierające wszystkie zagadnienia gramatyczne zrealizowane w danej części podręcznika.
- Фото: zbiór zadań rozwijających sprawność mówienia. Każde zadanie zawiera materiał ilustracyjny skorelowany z tematyką rozdziału, do którego się odnosi.
- Propozycje projektów, których tematyka jest skorelowana z materiałem zrealizowanym w danym rozdziale podręcznika.
- Русско-польский словарь: podręczny słowniczek rosyjsko-polski umożliwiający szybkie sprawdzenie znaczenia rosyjskich słów użytych w podręczniku.
Więcej informacji
SKU 9788302195686
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor praca zbiorowa
Data Wydania 2021
Nr dop. MEN 966/3/2021
Oprawa Miękka
Ilość stron 151