Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Jutro Pójdę w Świat. Język Polski. Podręcznik. Klasa 4. Szkoła Podstawowa.

W magazynie
SKU
978830216743051
SKU 978830216743051
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Hanna Dobrowolska, Urszula Dobrowolska
Data Wydania 2017
Nr dop. MEN 868/1/2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 320
Nasza cena 34,50 zł Normalna cena 40,60 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Treści uporządkowane według kręgów tematycznych (np. rodzina, szkoła, przyjaźń) oraz dobór tekstów uwzględniają problemy i sposób postrzegania świata typowe dla dzieci w tym wieku. Podręcznik jest przystępny dla dziecka, ułatwia systematyzowanie wiedzy i wpływa na kształtowanie odpowiednich postaw uczniów.

  • - Funkcjonalność nauczania – w jednym podręczniku uczeń znajdzie zarówno zagadnienia literackie, jak i gramatyczne oraz ortograficzne, dzięki czemu ma wszystkie potrzebne wiadomości w jednym miejscu. Treści językowe i ortograficzne zostały oznaczone kolorem (pierwsze na zielono, drugie na niebiesko) i charakterystyczną grafiką, więc łatwo je odszukać.
  • - Bogactwo tekstów – podręcznik zapoznaje dzieci z fragmentami literatury klasycznej oraz współczesnej przeznaczonej właśnie dla nich. Teksty poruszają sprawy istotne dla osób w tym wieku (m.in. miejsce dziecka w domu i szkole, krąg przyjaciół, świat wyobraźni). Przykłady zostały tak dobrane, aby zachęcić uczniów do refleksji i rozmowy, a polecenia o różnym stopniu trudności pomagają w interpretacji fragmentów literackich.
  • - Praca z tekstami kultury uczy odbioru różnych form przekazu. Zamieszczone treści literackie nawiązują do innych sztuk. W podręczniku są przywołane różnorodne utwory: reprodukcje malarskie, zdjęcia, strony internetowe, plakaty. Dzięki temu uczniowie nie tylko kształcą swoje umiejętności polonistyczne, lecz także poszerzają wiedzę z zakresu szeroko pojętej kultury. Odpowiednio dobrane do tekstów polecenia i pomysły na interpretację pomagają w odczytaniu i zrozumieniu treści. Strony działowe "Sztuka na co dzień" przybliżają różne rodzaje sztuk plastycznych i zachęcają ucznia do poznawania kolejnych zagadnień związanych ze sztuką.
  • - Liczne polecenia i praktyczne wskazówki – szczegółowe podpowiedzi pokazujące, na co zwrócić uwagę podczas tworzenia dłuższych form wypowiedzi, takich jak: opis, opowiadanie, zaproszenie, sprawozdanie. W nowym wydaniu wprowadzono lekcje zawierające m.in. ćwiczenia redakcyjne oraz ćwiczenia wzbogacające zasób słownictwa. W kształceniu umiejętności redakcyjnych przydatne będą też wzory poprawnie napisanych tekstów.
  • - Podsumowania po każdym rozdziale w formie sprawdzianów umożliwiają uporządkowanie wiedzy i lepsze zapamiętanie materiału.
  • - Lekcje poświęcone współczesnym mediom uczą krytycznego i mądrego korzystania z prasy, telewizji, radia, internetu.
Więcej informacji
SKU 978830216743051
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Hanna Dobrowolska, Urszula Dobrowolska
Data Wydania 2017
Nr dop. MEN 868/1/2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 320
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jutro Pójdę w Świat. Język Polski. Podręcznik. Klasa 4. Szkoła Podstawowa.
Twoja ocena