Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Język Polski. Zeszyt Lekturowy. Zeszyt Ćwiczeń. Klasa 7

W magazynie
SKU
9788302167119
SKU 9788302167119
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Ewa Horwath
Data Wydania 2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 128
Nasza cena 17,13 zł Normalna cena 20,90 zł
Zeszyt lekturowy dla uczniów klasy 7 zawiera karty pracy do części lektur z etapu 7–8 zreformowanej szkoły podstawowej (w przyszłym roku ukaże się jego kontynuacja, przeznaczona dla klasy 8). Jest doskonałym uzupełnieniem trzech cykli WSiP do klasy 7: Myśli i słowa, Świat w słowach i obrazach oraz Bliżej słowa. Może stanowić samodzielną publikację – zgodność z podstawą programową w zakresie listy lektur obowiązkowych i uzupełniających gwarantuje jego uniwersalność.

W zeszycie lekturowym dla klasy 7 znajdują się karty pracy m.in. do takich lektur z kanonu literackiego, jak: Opowieść wigilijna Dickensa, Zemsta Fredry, Żona modna Krasickiego, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka i część II Dziadów Mickiewicza, Mały Książę de Saint-Exupéry’ego, Latarnik Sienkiewicza, Balladyna Słowackiego, fragment Ziela na kraterze Wańkowicza, a także Krzyżacy Sienkiewicza, Stary człowiek i morze Hemingwaya, Stowarzyszenie Umarłych Poetów Kleinbaum, Dwanaście prac Herkulesa Christie.

Karty pracy – po kilka do każdej pozycji – zapewniają gruntowne poznanie lektury oraz wykształcenie umiejętności mówienia o niej z wykorzystaniem potrzebnej terminologii (np. zdarzenia, wątki i akcja utworu, bohaterowie, problematyka moralna, komizm sytuacyjny i językowy, komizm postaci).
Więcej informacji
SKU 9788302167119
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Ewa Horwath
Data Wydania 2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 128
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Język Polski. Zeszyt Lekturowy. Zeszyt Ćwiczeń. Klasa 7
Twoja ocena