Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Sprawdzian Szóstoklasisty. Jak to Napisać? Poradnik dla Każdego Ucznia

W magazynie
SKU
9788389563644
SKU 9788389563644
Wydawnictwo Tutor
Autor Iwona Cieślak, Lech Cieślak
Data Wydania 2014
Oprawa Miękka
Ilość stron 117
Format 205 x 295
Nasza cena 11,59 zł Normalna cena 14,50 zł
W 2015 uczniowie klas szóstych po raz pierwszy pisali sprawdzian według nowych zasad ustalonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W części 1. tego egzaminu zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego i z matematyki, natomiast w części 2. - sprawdzili swoje umiejętności z języka obcego nowożytnego.

Sprawdzian z języka polskiego obejmuje wiadomości i umiejętności zawarte w wymaganiach określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego tego przedmiotu. Zadania z języka polskiego mają formę zamkniętą i otwartą. Wśród zadań otwartych uczniowie znajdą dłuższą formę wypowiedzi pisemnej: opowiadanie z dialogiem, kartkę z pamiętnika, wpis w dzienniku, list oficjalny, sprawozdanie lub opis postaci, przedmiotu czy krajobrazu. Może też być sprawdzana umiejętność redagowania form użytkowych takich jak: ogłoszenie, zaproszenie i notatka. Wśród zadań zamkniętych znajdą się zadania wyboru wielokrotnego, prawda-fałsz, na dobieranie, a wśród zadań otwartych także – zadania z luką. W sumie w zestawie zadań z języka polskiego uczeń ma od 8 do 12 zadań zamkniętych oraz od 2 do 4 otwartych. Zadania odnoszą się do różnych tekstów kultury: literackich (epickich i lirycznych), nieliterackich (publicystycznych i popularnonaukowych) i ikonicznych.

Niniejszy poradnik jest zbiorem opracowań większości form wypowiedzi omawianych w szkole podstawowej (charakterystyka, dziennik, instrukcja, kartka pocztowa, list, notatka, ogłoszenie (zawiadomienie), opis, opowiadanie, pamiętnik, plan, podziękowanie, przepis/przepisy regulamin), recenzja, reklama, sprawozdanie, streszczenie, telegram, zaproszenie, życzenia). Zawiera dokładne informacje o każdej z form, szczegółowe wskazówki dotyczące pracy nad redagowaniem tekstu, a także przykłady wypowiedzi z zaznaczonymi najistotniejszymi dla niej elementami. Wydanie zostało poszerzone o takie formy wypowiedzi jak: dziennik i pamiętnik. Ponadto w książce zostały zawarte kryteria oceniania wraz z punktacją dla wszystkich opisanych w niej rodzajów wypowiedzi. Aby oswoić ucznia z nowym typem zadań na sprawdzianie w poradniku zawarto, oprócz wymaganych i dodatkowych form wypowiedzi, przykładowe zadania egzaminacyjne wraz z odpowiedziami.
Więcej informacji
SKU 9788389563644
Wydawnictwo Tutor
Autor Iwona Cieślak, Lech Cieślak
Data Wydania 2014
Oprawa Miękka
Ilość stron 117
Format 205 x 295
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sprawdzian Szóstoklasisty. Jak to Napisać? Poradnik dla Każdego Ucznia
Twoja ocena