Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 

Plastyka. Podręcznik Wieloletni. Klasa 5. Szkoła Podstawowa

Brak w magazynie
SKU
9788302155338
SKU 9788302155338
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Rok Wydania 2016
Nr dop. MEN 440/2/2013
Oprawa Miękka
Ilość stron 68
Nasza cena 12,15 zł Normalna cena 13,50 zł
Znane i lubiane podręczniki do plastyki autorstwa znakomitego dydaktyka Stanisława K. Stopczyka są już klasyką, a ich wyróżniającą cechą jest atrakcyjna i wyjątkowo bogata szata graficzna.

Podręcznik Plastyka do klasy 5 rozszerza i pogłębia zagadnienia plastyczne dotyczące barw i kompozycji, wprowadza nową problematykę związaną z rzeźbą i architekturą.

Czytelny podział podręcznika:

każdy rozdział stanowi jednostkę lekcyjną, przed działami umieszczono spis zagadnień i umiejętności, pytania i polecenia po każdym rozdziale zachęcają do aktywności i ułatwiają zapamiętywanie materiału, na końcu podręcznika znajduje się indeks pojęć plastycznych, który pomaga zapamiętać ważne terminy. Nowe zagadnienia oraz terminy plastyczne są tu wyjaśnione prostym, gawędziarskim językiem i pokazane na przykładzie dzieł profesjonalnych artystów. Liczne duże i barwne reprodukcje ukazują warsztat artysty od kuchni, a ćwiczenia, które wprowadzają w praktyce podane zagadnienia, inspirują dzieci do własnej twórczości i zachęcają do eksperymentów plastycznych. Dodatkowe lekcje z zakresu dziejów sztuki, umieszczone na osobnych kartach i ujęte w formę mozaiki ilustracji z niewielkim tekstem, rozbudzają zainteresowanie przedmiotem.

Podręcznik został wpisany do wykazu podręczników MEN dopuszczonych do użytku szkolnego, przeznaczonych do kształcenia ogólnego, dostosowanych do wieloletniego użytku.
Więcej informacji
SKU 9788302155338
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Rok Wydania 2016
Nr dop. MEN 440/2/2013
Oprawa Miękka
Ilość stron 68
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Plastyka. Podręcznik Wieloletni. Klasa 5. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena