Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 

Informatyka Europejczyka. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788328341937
SKU 9788328341937
Wydawnictwo Helion
Autor Jolanta Pańczyk
Rok Wydania 2018
Nr dop. MEN 876/5/2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 144
Format 195 x 260
Nasza cena 8,91 zł Normalna cena 9,90 zł
Podczas nauki w ósmej klasie wjedziesz na informatyczną wielopasmówkę. Będziesz programować, tworzyć strony internetowe, kalkulować i obrabiać cyfrowo, nie zapominając przy tym o przepisach i zasadach, czyli o swoistym kodeksie ruchu informatycznego. „Dobry programista to człowiek, który spojrzy w obie strony, zanim przejdzie przez jednokierunkową ulicę”. Ty także, korzystając z różnych systemów operacyjnych i aplikacji, poznasz różnicę w rodzaju używanych narzędzi i poleceń oraz dokonasz samodzielnego wyboru, która droga odpowiada Ci najbardziej. Programy prezentowane w książce Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkoły podstawowej. Klasa 8 stanowią bowiem sugestię — Ty możesz korzystać z innych, równie profesjonalnych systemów, zbiorów czy aplikacji, które umożliwią Ci wykonanie określonych prac.

Wraz z książką Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkoły podstawowej. Klasa 8 wybierzesz trasę prowadzącą przez tworzenie aplikacji w Scratchu i Pythonie, projektowanie reklam i zaparkujesz przy profesjonalnej prezentacji multimedialnej. Dowiesz się, na czym polega nagrywanie i obróbka cyfrowa filmów oraz jak różne są współczesne zastosowania informatyki. Dotrzesz nawet do chmury,w której umieścisz swoje dane i poznasz tajniki współtworzenia dokumentów.

Wszystkie najważniejsze definicje, uwagi i objaśnienia zawarte w podręczniku Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkoły podstawowej. Klasa 8 zostały wyróżnione, by łatwo było je zapamiętać. Autorka zawarła w tekście także ciekawostki z zakresu informatyki, które pomogą uczynić lekcje jeszcze bardziej interesującymi. Na końcu każdej lekcji umieszczono pytania i zadania do samodzielnego rozwiązania, natomiast rozdziały kończą się podsumowaniem w postaci projektów, debat czy prezentacji.

Podręczniki z serii Informatyka Europejczyka ułatwią uczniom zdobywanie wiedzy i umiejętności podczas wykonywania ćwiczeń praktycznych, a nauczycielom przekazywanie nowego materiału w interesujący i niebanalny sposób.
Więcej informacji
SKU 9788328341937
Wydawnictwo Helion
Autor Jolanta Pańczyk
Rok Wydania 2018
Nr dop. MEN 876/5/2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 144
Format 195 x 260
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Informatyka Europejczyka. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena