Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Historia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788302166891
SKU 9788302166891
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Krzysztof Kowalewski, Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch
Rok Wydania 2017
Nr dop. MEN 882/4/2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 256
Nasza cena 34,29 zł Normalna cena 38,10 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Podręcznik Historia do klasy 7 szkoły podstawowej w atrakcyjny i przystępny sposób przedstawia dzieje Polski, Europy i świata w latach 1815–1939.

  • - Dzięki licznym fotografiom, rysunkom i infografikom – w tym rekonstrukcjom obiektów historycznych wykonanym w technice 3D – uczniowie mogą wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w XIX i pierwszej połowie XX wieku.
  • - Narracja nieprzeładowana faktografią oraz przystępny język zachęcają uczniów do poznawania – często trudnych i złożonych – zagadnień z historii ostatnich dwóch stuleci.
  • - Ciekawe teksty źródłowe i historiograficzne, znakomicie dobrane do tematyki lekcji, umożliwiają kształcenie umiejętności krytycznej analizy różnorodnych materiałów, m.in. dokumentów, wspomnień, publicystyki, utworów literackich czy tekstów naukowych.
  • - Czytelne mapy wraz z towarzyszącymi im poleceniami uczą lokalizowania wydarzeń i procesów historycznych w przestrzeni.
  • - Sekcje "Warto wiedzieć" oraz "Co nam zostało z tamtych lat" to dodatkowe informacje i ciekawostki, które ubarwiają wykład, rozbudzają zainteresowanie historią oraz pomagają dostrzegać związki między przeszłością a teraźniejszością.
  • - Wyodrębnione w ramach lekcji "Słowniczki" objaśniają kluczowe pojęcia i terminy historyczne, które uczeń powinien umieć definiować i stosować.
  • - Sekcje "Zapamiętaj" oraz "Pytania i polecenia" utrwalają wiadomości z kolejnych lekcji oraz zwracają uwagę uczniów na najważniejsze fakty i łączące je związki przyczynowo-skutkowe.
  • - Lekcje powtórzeniowe wraz z kalendariami wydarzeń systematyzują wiedzę i pomagają w przygotowaniu do sprawdzianów.
  • - Bloki zadań "Sprawdź się!" – oparte na pracy z tekstem, ilustracją lub mapą – to świetna forma weryfikowania wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok.
Więcej informacji
SKU 9788302166891
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Krzysztof Kowalewski, Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch
Rok Wydania 2017
Nr dop. MEN 882/4/2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 256
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Historia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena