Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 

Historia i Społeczeństwo 5. Ciekawi Świata. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788376807706
SKU 9788376807706
Wydawnictwo Operon
Autor Magdalena Gliniecka
Rok Wydania 2013
Nr dop. MEN 398/2/2013
Oprawa Miękka
Ilość stron 232
Format 165 x 235
Nasza cena 30,87 zł Normalna cena 34,30 zł
Podręcznik zawiera wszystkie treści wynikające z podstawy programowej. Może być wykorzystywany zarówno przez uczniów zdolnych, jak i tych, którzy mają trudności w nauce. Dzięki treściom w nim zawartym uczeń pozna najważniejsze wydarzenia czasów nowożytnych oraz organizację i strukturę społeczeństwa Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Uczeń dowie się jakie działania podejmowali Polacy w obronie ojczyzny oraz jakie wydarzenia i wynalazki wprowadziły świat na drogę nowoczesności. Z myślą o uczniu zdolnym w niektórych fragmentach autorzy wyszli poza wymogi podstawy programowej.

Podręcznik jest bogaty w teksty źródłowe, których stopień trudności jest dostosowany do możliwości intelektualnych pięcioklasisty. Każdy rozdział zawiera również podsumowanie najważniejszych treści oraz propozycje literatury uzupełniającej. Są to książki i inne materiały dostosowane do możliwości percepcyjnych zdolnego ucznia. Znajdują się tam również adresy stron internetowych dla zainteresowanych tematem. Uczeń jest przygotowywany do odbioru i realizacji treści społecznych poprzez zamieszczanie po każdym temacie ćwiczeń zatytułowanych "Pracujemy razem". Ich głównym celem jest przygotowanie ucznia do pracy w grupie i późniejszej pracy metodą projektu.

Ważnym składnikiem podręcznika są zadania i pytania, które występują zarówno na zakończenie każdego rozdziału, jak i na zakończenie poszczególnych działów.

Podręcznik ma starannie dobraną obudowę ilustracyjną, która ułatwia zrozumienie i zapamiętanie trudnych treści. Ilustracje są ściśle powiązane z treścią podręcznika, a sposób ich wykonania przemawia do wyobraźni dziecka i pozytywnie oddziałuje na jego emocje.
Więcej informacji
SKU 9788376807706
Wydawnictwo Operon
Autor Magdalena Gliniecka
Rok Wydania 2013
Nr dop. MEN 398/2/2013
Oprawa Miękka
Ilość stron 232
Format 165 x 235
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Historia i Społeczeństwo 5. Ciekawi Świata. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena