Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 

Horror w Arkham LCG. Gra Karciana - Zestaw Podstawowy

W magazynie
SKU
5902259202905
SKU 5902259202905
Wydawnictwo Galakta
Autor Nate French, Matthew Newman
Rok Wydania 2016
Oprawa Pudełko
Nasza cena 127,45 zł Normalna cena 149,95 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Liczba graczy: 1-2 osób
Wiek: od 14 lat
Czas gry: 60-120 minut

Zło znów przebudziło się w Arkham i tylko drużyna dociekliwych i odważnych badaczy może rozwiązać zagadkę i powstrzymać mroczne machinacje tajemniczego kultu. Horror w Arkham: Gra karciana to wyjątkowe połączenie kooperacyjnej gry karcianej z budowaniem nastroju znanym z gier fabularnych.

Horror w Arkham: Gra karciana to unikatowe doświadczenie, łączące w sobie najlepsze cechy gier karcianych i fabularnych. Cała gra zaprojektowana jest tak, aby gracze mogli jak najlepiej wczuć się w swoje postaci i razem z nimi przeżywać mrożące krew w żyłach przygody. Każdy badacz będzie wyróżniał się na tle innych swoimi cechami, zdolnościami i słabościami, dzięki czemu gra każdym z nich będzie bardzo osobistym doświadczeniem.

Aby rozpocząć grę danym badaczem, należy zbudować talię. Jednakże każda z postaci będzie zupełnie wyjątkowa. Nawet jeśli dwie postaci korzystają z kart tego samego koloru, każda z nich posiada kilka kart unikatowych, które gracz będzie musiał zawrzeć w swojej talii – definiują one osobowość badacza i to, kim jest kiedy rozpoczyna śledztwo.

Pozostała część talii to karty dowolnie dobrane zgodnie z regułami zapisanymi dla danej postaci. Prywatny detektyw Roland może używać tylko kart Strażnika, Poszukiwacza i neutralnych. W zestawie startowym Horror w Arkham LCG znajdziecie 5 różnych klas postaci i pięciu badaczy, którzy będą je reprezentować.

Karty jednak nie determinują możliwych akcji. Jako badacze będziecie sami odpowiedzialni za to, co zamierzacie zrobić i wasze zdolności, przedmioty i broń może tylko Wam w tym pomóc. Oznacza to, że każdy z Was sam wybierze, czy w tej turze chce przeszukać pomieszczenie, uciec, walczyć, czy może przejść dalej. Pula dostępnych akcji nie zmienia się, a karty mogą zostać wykorzystane na dwa sposoby – zagrane jako pomoc przy wykonywaniu testów, lub zgodnie ze swoim efektem, który może zmodyfikować podjętą akcję. Najważniejsze przy projektowaniu tej gry było oddanie w ręce graczy narzędzia, które zbuduje niesamowity nastrój grozy i da wolność, jakiej jeszcze nie było w grach karcianych.
Więcej informacji
SKU 5902259202905
Wydawnictwo Galakta
Autor Nate French, Matthew Newman
Rok Wydania 2016
Oprawa Pudełko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Horror w Arkham LCG. Gra Karciana - Zestaw Podstawowy
Twoja ocena