Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Historia 3. Szkoła ponadpodstawowa. Podręcznik część 2. Zakres podstawowy

W magazynie
SKU
9788381972246
SKU 9788381972246
Wydawnictwo Operon
Autor Janusz Ustrzycki, Mirosław Ustrzycki
Data Wydania 2022
Nr dop. MEN 1055/5/2021
Oprawa Miękka
Ilość stron 228
Nasza cena 37,58 zł Normalna cena 44,21 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Historia 3. Szkoła ponadpodstawowa. Podręcznik część 2. Zakres podstawowy

Podręcznik do nauki historii w zakresie podstawowym dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej to druga część podręcznika dla klasy trzeciej liceum ogólnokształcącego lub technikum, wchodząca w skład serii opracowanej przez wydawnictwo Operon. Podręcznik "Historia 3. Część 2. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych", podobnie jak inne pozycje z cyklu, jest zgodny z nową podstawą programową. Jego treść koncentruje się na wyjaśnianiu procesów historycznych, ukazywaniu powiązań pomiędzy życiem społecznym, gospodarczym i politycznym, jak również wyjaśnianiu źródła przemian cywilizacyjnych. W podręczniku zamieszczono osie czasu, mapy i infografiki systematyzujące wiedzę, a także polecenia do tekstów, mające uczyć rozwiązywania zadań egzaminacyjnych. Wykorzystano również bogate, różnorodne materiały źródłowe i ćwiczeniowe.
Materiał podzielony został na działy, a każdy z nich na rozdziały, które otwiera spis tematów z danego obszaru, a zamykają pytania i polecenia, które pomogą w nauce do sprawdzianu czy kartkówki. Bezpośrednio pod tytułem rozdziału znajduje się informacja na temat tego, jakie cele będą realizowane w danym temacie; esencja najważniejszych do zapamiętania treści znajduje się natomiast w podsumowaniu lekcji. Dodatkowym elementem porządkującym wiedzę jest powtórzenie przed sprawdzianem, zawierające najważniejsze elementy z całego rozdziału.
Treść podana jest w prosty i przystępny sposób. W tekście pojawiają się wytłuszczenia, dzięki którym łatwiej odnaleźć istotne pojęcia, nazwy i zagadnienia; z kolei na marginesach umieszczono hasła odnoszące się do treści obowiązkowych do zapamiętania. Definicje wyróżniono kolorową czcionką, treści merytoryczne zilustrowano tekstami źródłowymi i mapami. Treści uzupełniające przedstawiono natomiast w formie infografik. Dodatkowemu poszerzaniu zakresu wiedzy służą informacje o źródłach.
Więcej informacji
SKU 9788381972246
Wydawnictwo Operon
Autor Janusz Ustrzycki, Mirosław Ustrzycki
Data Wydania 2022
Nr dop. MEN 1055/5/2021
Oprawa Miękka
Ilość stron 228