Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Historia 3. Szkoła ponadpodstawowa. Podręcznik część 1. Zakres podstawowy

W magazynie
SKU
9788381971218
SKU 9788381971218
Wydawnictwo Operon
Autor Janusz Ustrzycki, Mirosław Ustrzycki
Data Wydania 2021
Nr dop. MEN 1055/5/2021
Oprawa Miękka
Ilość stron 278
Nasza cena 37,58 zł Normalna cena 44,21 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Podręcznik do historii, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 4 działów:1. Europa i świat po kongresie wiedeńskim.

2. Polacy w latach 1815–1848.

3. Europa i świat od połowy XIX w.

4. Ziemie polskie i ich mieszkańcy od połowy XIX w.Podręcznik Historia 3. Część 1. Zakres podstawowy został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników, którzy rozpoczynają naukę przedmiotu historia w klasie trzeciej. Publikacja obejmuje zakres od 1815 r. do początków XX w. i pozwala realizować treści przewidziane do nauki tego przedmiotu w pierwszym semestrze.- Każdy rozdział podręcznika otwiera spis tematów z danego obszaru - każdy temat natomiast zawiera wypunktowane cele lekcji, które uczniowie osiągną po przyswojeniu danej partii materiału.

- W toku lekcji do poszczególnych elementów zaproponowano wiele poleceń i pytań do wykorzystania przez nauczyciela lub do nauki samodzielnej przez ucznia w domu. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania.

- Publikacja zawiera liczne infografiki, teksty źródłowe i mapy ilustrujące treści merytoryczne. Elementy te opatrzone poleceniami pomagają w rozwinięciu umiejętności analizy zawartych w nich wiadomości.
- Informacje o źródle to następne elementy, które poszerzają wiedzę - są także punktem wyjścia do dyskusji i doskonalenia analizy.

- Bloki „Podsumowanie lekcji” i „Podsumowanie przed sprawdzianem” znajdujące się na końcu działu zawierają esencję wiadomości i umożliwiają szybkie powtórki.

- Podręcznik kończy się polecaną listą lektur, które warto poznać, oraz indeksem osobowym i indeksem pojęć.

- Na uwagę zasługują liczne zdjęcia i grafiki bogato ilustrujące tematy z zakresu kultury, sztuki i innych dziedzin ważnych i rozwijających się w omawianych okresach, pozwalające wyobrazić sobie koloryt tamtych epok.Treści podręczników serii Historia wydawnictwa Operon koncentrują się na wyjaśnianiu procesów historycznych, ukazują powiązania pomiędzy życiem społecznym, gospodarczym i politycznym, a także wyjaśniają źródła przemian cywilizacyjnych. Autorzy wykorzystali bogate i różnorodne materiały źródłowe i ćwiczeniowe. Mapy i infografiki systematyzują wiedzę, a osie czasu wraz z licznymi poleceniami do tekstów uczą rozwiązania zadań egzaminacyjnych.
Więcej informacji
SKU 9788381971218
Wydawnictwo Operon
Autor Janusz Ustrzycki, Mirosław Ustrzycki
Data Wydania 2021
Nr dop. MEN 1055/5/2021
Oprawa Miękka
Ilość stron 278