Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Gramatyka i Stylistyka 7. Ćwiczenia. Klasa 7. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788302166921
SKU 9788302166921
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Zofia Czarniecka-Rodzik
Rok Wydania 2017
Oprawa Miękka
Nasza cena 7,20 zł Normalna cena 14,70 zł
Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej to zbiór kilkuset zadań i ćwiczeń utrwalających wiadomości z nauki o języku wskazane w nowej podstawie programowej – z zakresu fleksji, składni, słowotwórstwa i komunikacji językowej.

Ćwiczenia są zróżnicowane pod względem rodzaju aktywności, stopnia trudności i rozbudowania. Po każdym dziale znajdują się bloki powtórzeniowe umożliwiające weryfikację wiedzy i nabytych umiejętności. Dzięki podanym odpowiedziom i zaproponowanej punktacji uczeń może dokonać samooceny i zdiagnozować swoje słabsze strony.

Szczególny nacisk położono na doskonalenie umiejętności tworzenia form wypowiedzi – zarówno tych przewidzianych w klasach 7–8 (m.in. przekształcenia na cudzym tekście, recenzja, rozprawka, przemówienie), jak i tych z etapu 4–6 (charakterystyka, opis czy dedykacja).

Na końcu zeszytu ćwiczeń dodano dział "Sprawdź, czy pamiętasz" z materiałem powtórzeniowym z wcześniejszych klas zreformowanej szkoły podstawowej, stanowiący doskonałą pomoc w przygotowaniach do egzaminu po 8 klasie.
Więcej informacji
SKU 9788302166921
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Zofia Czarniecka-Rodzik
Rok Wydania 2017
Oprawa Miękka
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Gramatyka i Stylistyka 7. Ćwiczenia. Klasa 7. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena