Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

L'inventafrase. Gra Językowa

W magazynie
SKU
9788853616784
SKU 9788853616784
Wydawnictwo Eli
Data Wydania 2014
Oprawa Pudełko
Format 145 x 215
Nasza cena 56,00 zł Normalna cena 65,90 zł
L'inventafrase to planszowa gra językowa o tematyce podróżniczej, w której gracze uczestnicząc w niebezpiecznej eskapadzie w głąb dżungli, ćwiczą budowanie zdań w języku włoskim z użyciem wylosowanych czasowników, trybów zdań i wyrażeń czasowych.

Charakter gry: Planszowa

Poziom trudności: A2-B1

Zasady gry: Gracze wykonują rzuty kostką i przemieszczają się pionkami po wyznaczonej na planszy ścieżce w kierunku celu, którym jest obozowisko. Po wykonaniu każdego ruchu zadaniem gracza jest zbudowanie poprawnego gramatycznie i logicznie zdania przy pomocy czasownika widniejącego na polu, na którym zatrzymał się pionek oraz wylosowanej osoby, trybu i wyrażenia czasownikowego. Zwycięzcą zostaje osoba, która pierwsza dotrze do obozowiska.

Cele językowe: budowanie zdań w języku włoskim z użyciem różnych czasowników, wyrażeń czasowych i trybów

Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka włoskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra L'inventafrase doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Zestaw zawiera:
  • planszę do gry,
  • 66 kart,
  • trzy kostki do gry: z numerami oznaczającymi liczbę pól, o które ma przeskoczyć pionek, z zaimkami osobowymi, z trybami zdania,
  • instrukcję w języku włoskim.
Więcej informacji
SKU 9788853616784
Wydawnictwo Eli
Data Wydania 2014
Oprawa Pudełko
Format 145 x 215
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:L'inventafrase. Gra Językowa
Twoja ocena