Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 

Geografia. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788302174315
SKU 9788302174315
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Agnieszka Lechowicz, Maciej Lechowicz
Rok Wydania 2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 176
Format 170 x 240
Nasza cena 26,64 zł Normalna cena 29,60 zł
Podręcznik do klasy 5 przedstawia zagadnienia z zakresu krajobrazów Polski i świata. Został opracowany w oparciu o najnowszy stan wiedzy geograficznej, dzięki czemu uczeń zapozna się z aktualnymi danymi z zakresu geografii.

Zgodnie z zaleceniami podstawy programowej autorzy podręcznika zastosowali liczne odwołania do dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Polski.

Podręcznik analizuje też szczegółowo relacje przyczynowo – skutkowe oraz czasowo – przestrzenne pomiędzy różnymi elementami i procesami zachodzącymi w środowisku geograficznym (funkcje wielkiego miasta na przykładzie Warszawy, piętrowość klimatyczno-roślinna w Himalajach).

Zalecana w podstawie programowej strategia wyprzedzająca, polegająca na wcześniejszym przygotowaniu się uczniów do lekcji poza szkołą, w podręczniku została zrealizowana w formie krótkich poleceń na początku lekcji. Tematy dotyczące krajobrazów są zilustrowane zdjęciami najciekawszych roślin i zwierząt, by uczniowie zainteresowali się lekcją i łatwiej zapamiętali zawarte w niej treści.

Szczegółowe mapy tematyczne omówione w treści lekcji pozwalają na realizację podstawowego celu edukacyjnego geografii na tym poziomie edukacji, którym wg twórców podstawy programowej jest interpretacja treści map. Praktyczne wskazówki, dotyczące zajęć terenowych i zdobywania wiedzy o najbliższej okolicy, pozwolą uczniom na zwiększenie umiejętności uważniejszej i bardziej wnikliwej obserwacji otoczenia oraz zmian postrzegania świata w codziennym życiu.

Podręcznik przeznaczony na 30 godzin lekcyjnych.
Więcej informacji
SKU 9788302174315
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Agnieszka Lechowicz, Maciej Lechowicz
Rok Wydania 2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 176
Format 170 x 240
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Geografia. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena