Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Fizyka kwantowa w pigułce

W magazynie
SKU
9788301218874
SKU 9788301218874
Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN
Autor Sten Odenwald
Data Wydania 2021
Oprawa Miękka
Ilość stron 224
Format 205 x 165
Nasza cena 40,66 zł Normalna cena 49,00 zł

Jeśli zawsze chciałeś zgłębić tajniki fizyki kwantowej, ale wydawała Ci się zbyt skomplikowana, ta książka może okazać się czymś, co pomoże Ci spełnić swoje marzenie!

Sten Odenwald w książce "Fizyka kwantowa w pigułce" w przystępny sposób prezentuje najważniejsze teorie z zakresu fizyki kwantowej, pozwalając czytelnikowi bliżej zapoznać się z jedną z najbardziej tajemniczych dziedzin nauki. Autor przybliża w publikacji sylwetki naukowców, takich jak Max Planck, Neils Bohr czy też Werner Heisenberg, których wybitne odkrycia w oczywisty sposób wpłynęły na fizykę kwantową. Docenione przez m.in. "The Times Literary Supplement" oraz The Jung Society of Utah tłumaczenie zostało wyróżnione za prezentację trudnych tematów w prostej formie.

Bogato ilustrowana książka zawiera elementarną wiedzę, zabierając czytelnika w naprawdę interesującą podróż, pozwalając bliżej zapoznać się z rzeczywistością atomów i cząstek elementarnych. Teoria kwantów pozwala zagłębić się w świecie zupełnie innym, nierzadko stojącym w sprzeczności z intuicją. Teoria ta zupełnie przewróciła do góry nogami postrzeganie rzeczywistości, będąc jedną z dwóch (zaraz obok relatywistycznej), które funkcjonując współcześnie, stanowią wyzwanie dla naukowców próbujących znaleźć unifikację obu tych podejść do świata.

Sam autor, Sten Odenwald, jest amerykańskim astronomem, autorem i naukowcem-pedagogiem NASA, który brał udział w projekcie NASA Cosmic Background Explorer, Diffuse Infrared Background Experiment, badającym kosmiczne tło podczerwieni. Książka "Fizyka kwantowa w pigułce" jest jedną z dwutomowej serii, zaraz obok "Astrofizyki w pigułce".

Więcej informacji
SKU 9788301218874
Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN
Autor Sten Odenwald
Data Wydania 2021
Oprawa Miękka
Ilość stron 224
Format 205 x 165
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Fizyka kwantowa w pigułce
Twoja ocena