Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Etykieta japońska

W magazynie
SKU
9788323343127
SKU 9788323343127
Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jaggielońskiego
Autor Boye Lafayette de Mente, Geoff Botting
Data Wydania 2017
Oprawa Inna
39,99 zł
Dlaczego japoński gospodarz oczekuje na prezent, ale wcale nie spieszy się, by go otworzyć? Czy wypada odmówić kieliszka partnerowi biznesowemu z Dalekiego Wschodu? I czy możemy się spodziewać, że Japończyk odpisze na SMS-a?

Etykieta japońska w zwięzły i przystępny sposób pokazuje, jak poruszać się w meandrach obcej kultury – mocno sformalizowanej, wymagającej i całkowicie odmiennej od europejskiej. Autorzy tłumaczą między innymi, na co należy zwrócić uwagę w trakcie spotkania biznesowego, jakie zasady obowiązują w łaźni publicznej czy podczas wizyty w restauracji.

To obowiązkowa lektura dla każdego, kto planuje wyjazd do Japonii, współpracuje z Japończykami lub po prostu pasjonuje się ich kulturą.

„W odróżnieniu od licznych internetowych przewodników dotyczących japońskiej etykiety, przez książkę De Mente nie przebija chęć zszokowania Czytelnika tym, jak Japonia inna jest od wszystkiego, co znają. Wprost przeciwnie: cierpliwie i niezwykle klarownie tłumaczy nie tylko to, JAK się zachować, ale też dlaczego. Otwiera przy tym umysł na wiele zagadnień związanych z kulturą Japonii i jej codziennym funkcjonowaniem”.

Adrianna Wosińska, Redaktor naczelna TORII
Więcej informacji
SKU 9788323343127
Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jaggielońskiego
Autor Boye Lafayette de Mente, Geoff Botting
Data Wydania 2017
Oprawa Inna
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Etykieta japońska
Twoja ocena