Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Egzamin Ósmoklasisty. Jak to Odczytać? Lektury Obowiązkowe i Uzupełniające

W magazynie
SKU
9788389563897
SKU 9788389563897
Wydawnictwo Tutor
Autor Iwona Cieślak, Lech Cieślak
Rok Wydania 2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 143
Format 205 x 290
Nasza cena 18,90 zł Normalna cena 24,00 zł
Poradnik "Egzamin ósmoklasisty. Jak to odczytać?" to propozycja powtórki lektur obowiązkowych i kilku wybranych uzupełniających w klasach 7 i 8 szkoły podstawowej, zgodnie z nową podstawą programową i aktualną formułą egzaminu ósmoklasisty. Warto przypomnieć, że uczeń przystępujący do egzaminu będzie musiał wykazać się znajomością lektur. W arkuszu egzaminacyjnym znajdzie pytania do wybranych książek obowiązkowych i polecenie napisania wypracowania z wykorzystaniem tekstów literackich, w tym lektur szkolnych.

Książka "Egzamin ósmoklasisty. Jak to odczytać?" zawiera opracowania wszystkich lektur obowiązkowych oraz kilku uzupełniających. Każde omówienie utworu literackiego zostało tak przygotowane, aby uczeń utrwalił sobie najważniejsze zagadnienia, takie jak m.in.: problematyka, fabuła, bohaterowie, czas i miejsce akcji, gatunek, informacje na temat autora czy epoki, w której dzieło powstało. Pod każdym opracowaniem znajduje się zestaw zadań do fragmentów utworu - zadania mogą być wykonywane samodzielnie przez ucznia lub we współpracy z nauczycielem. Na pewno pozwolą na sprawdzenie znajomości obowiązkowych lektur, umiejętności analizowania i wnioskowania oraz skłonią do refleksji nad poruszanymi w nich problemami.

Przejrzysty układ najważniejszych informacji i interpretacji utworów, wybór fragmentów i zestawy zadań zamieszczone w poradniku sprawią, że przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty będzie łatwe i efektywne. Praca z dziełem literackim jest bowiem nie tylko potrzebna do egzaminu, ale także może być inspirująca i przyjemna - jeżeli się wie, jak lekturę odczytać.
Więcej informacji
SKU 9788389563897
Wydawnictwo Tutor
Autor Iwona Cieślak, Lech Cieślak
Rok Wydania 2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 143
Format 205 x 290
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Egzamin Ósmoklasisty. Jak to Odczytać? Lektury Obowiązkowe i Uzupełniające
Twoja ocena