Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Effekt 2. Język Niemiecki. Podręcznik + CD. Liceum i Technikum

W magazynie
SKU
9788302180743
SKU 9788302180743
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Alina Dorota Jarząbek, Danuta Koper
Data Wydania 2019
Nr dop. MEN 937/2/2019
Oprawa Miękka
Ilość stron 156
Nasza cena 47,86 zł Normalna cena 59,10 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Podręczniki Effekt są przeznaczone zarówno dla uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego (części: 1, 2, 3 i 4), jak i kontynuujących ją po szkole podstawowej (części: 2, 3, 4 i 5). Zawierają treści w pełni zgodne z wymaganiami nowej podstawy programowej i prowadzą do osiągnięcia poziomu A2+/B1.

Koncepcja metodyczno-dydaktyczna podręcznika Effekt jest oparta na założeniach dydaktyki komunikacyjnej. Dzięki temu cykl – przez prezentowanie języka w realnych kontekstach komunikacyjnych – umożliwia uczniom realizowanie różnych celów komunikacyjnych (np. robienie zakupów w sklepie spożywczym, umawianie się na spotkanie, zapisywanie się na zajęcia sportowe). Młodzież skutecznie nabiera więc biegłości w porozumiewaniu się po niemiecku w sytuacjach dnia codziennego.

Cykl zakłada autonomiczne kierowanie przez ucznia procesem uczenia się oraz indywidualizację nauczania, czemu sprzyjać mają dodatkowe materiały, tj. Sprachtraining, Tymeks Blog i bogate materiały fakultatywne zawarte w dodatku Extras.

Tematy tekstów są doskonale dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków, a wprowadzenie współczesnego niemieckiego słownictwa ułatwia uczniom rozumienie różnego typu informacji: e-maili, SMS-ów, wpisów na forum i blogu, formularzy, dialogów i opowiadań.

Nauczanie języka w podręczniku Effekt jest oparte na międzykulturowości, którą zapewniają: Tymeks Blog – internetowy pamiętnik nastolatka uczącego się języka niemieckiego, oraz teksty osadzone w realiach krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie poznają w nich kulturę, tradycje i zwyczaje krajów DACHL, a za pośrednictwem bohatera bloga odnoszą je do polskich realiów.

Koncepcja cyklu zakłada również spiralny układ treści. Dzięki niemu uczniowie mają możliwość stopniowego przyswajania wiedzy i utrwalania poznanych wcześniej zagadnień.
Więcej informacji
SKU 9788302180743
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Alina Dorota Jarząbek, Danuta Koper
Data Wydania 2019
Nr dop. MEN 937/2/2019
Oprawa Miękka
Ilość stron 156
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Effekt 2. Język Niemiecki. Podręcznik + CD. Liceum i Technikum
Twoja ocena