Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

ECDL na Skróty + CD

W magazynie
SKU
9788301167356
SKU 9788301167356
Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN
Data Wydania 2012
Oprawa Miękka
Ilość stron 656
Nasza cena 62,94 zł Normalna cena 69,93 zł
Książka napisana została z myślą o osobach planujących uzyskanie certyfikatu ECDL - Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych. Dzięki książce i certyfikatowi można przygotować się do każdej pracy, która w dzisiejszym społeczeństwie informacyjnym wymaga umiejętności sprawnego radzenia sobie z komputerem.
Książka składa się z 7 modułów:
Podstawy technik informatycznych
Użytkowanie komputerów
Przetwarzanie tekstu
Arkusze kalkulacyjne
Bazy danych
Grafika menedżerska i prezentacyjna
Usługi w sieciach informatycznych
 
Do większości zagadnień dołączone są ćwiczenia praktyczne, a rozdziały zakończone są przykładowym testem pozwalającym sprawdzić swoje umiejętności. Stopień trudności każdego testu jest adekwatny do poziomu testu ECDL. Dodatkowe materiały ćwiczeniowe umieszczone są na dołączonej płycie CD.
 
Moduł 1 poświęcony jest teorii komputerowej i stanowi swoiste abecadło informatyczne.
Moduł 2 jest instrukcją obsługi komputera i zarządzania oprogramowaniem. Może być traktowany jako poradnik dla osób początkujących.
Moduły 3-6 obejmują treści z pakietu MS Office 2003 i MS Office 2007, książka może więc być podręcznikiem dla osób chcących poznać pakiet oprogramowania biurowego MS Office. W modułach tych pokazane są różnice między wersją MS Office 2003 a MS Office 2007, a zadania praktyczne uwzględniają obie wersje.
Moduł 7 skupia się głównie na korzystaniu z przeglądarek internetowych i programu pocztowego. Poruszone są w nim również zagadnienia teoretyczne: pojęcia i terminy stosowane w Technologii Informacyjnej i Telekomunikacyjnej (ICT).
 
Dążenie do ujednolicenia standardów w dziedzinie ICT w Europie i na świecie powoduje, że certyfikat ECDL staje się wyznacznikiem dla osób tworzących programy szkolne. Dlatego ta książka, która może być traktowana również jako podręcznik do Technologii Informacyjnej w szkołach średnich.
Więcej informacji
SKU 9788301167356
Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN
Data Wydania 2012
Oprawa Miękka
Ilość stron 656
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:ECDL na Skróty + CD
Twoja ocena