Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Zaginione Miasta. Gra Karciana

W magazynie
SKU
5907506208037
SKU 5907506208037
Wydawnictwo Bard
Data Wydania 2016
Oprawa Pudełko
64,94 zł
Ilość graczy: 2 osoby
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: około 20-40 minut

Zaginione Miasta to gra dla dwóch graczy w wieku co najmniej 10 lat. Wcielamy się w niej w przewodniczącego ekspedycji naukowej, mającej na celu badania historii zapomniano dawno cywilizacji. Jako szef, my decydujemy dokąd skierujemy swoje kroki. Jak myślicie? W jakim zakątku świata pozostały jeszcze archeologiczne smaczki?

Zaginione Miasta rozpoczynamy od przetasowania talii i rozdaniu uczestnikom plansz. Po ułożeniu stosu, każdy otrzymuje 9 kart i możemy grać! Naszym zadaniem jest zebranie jak najwięcej punktów za wyprawy. Może być ich aż 5! Każda karta, ma określony kolor- białe to Himalaje, lasy równikowe są zielone, piaski pustyni żółte, wulkany czerwona, a Królestwo Neptuna niebieskie. W swojej turze możemy dołożyć jedną z kart do stosu odpowiedniej ekspedycji (plansza też jest podzielona na 5 części), z uwzględnieniem faktu, że każda następna karta musi mieć wyższą wartość od poprzedniej. Mamy też prawo odrzucić „z ręki” lub dobrać kartę ze stosu. Proste? Zasady są bardzo proste, chociaż przy odkrywaniu Zaginionych Miast trzeba się napracować! Gra kończy się w momencie wyczerpania talii.

Bardzo przyjemny tytuł na dwie osoby. Gra trwa od 20 do 40 minut, a bezkonfliktowość sprawia, że chce się rozpocząć od razu kolejną partię. Zdasz się na intuicję? A może masz jakąś chytrą strategię? Zaginione Miasta zajmują niedużo miejsca, a wyjaśnienie ich zajmuje maksymalnie 3-4 minuty! Koniecznie musisz je ze sobą zabrać na następną wyprawę!
Więcej informacji
SKU 5907506208037
Wydawnictwo Bard
Data Wydania 2016
Oprawa Pudełko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Zaginione Miasta. Gra Karciana
Twoja ocena