Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Othello Classic. Logiczna Gra Planszowa

W magazynie
SKU
5906395350292
SKU 5906395350292
Wydawnictwo G3
Autor John W. Mollett, Lewis Waterman
Data Wydania 2018
Oprawa Pudełko
Format 370 x 270
88,99 zł

Ilość graczy: 2 osoby
Wiek graczy: od 7 lat
Czas rozgrywki: około 30 minut
Pokrzyżuj plany przeciwnikowi, dokładając na planszy swoje własne piony. Zamknij z dwóch stron co najmniej jeden pion przeciwnika, aby zmienić jego kolor. Nie daj się jednak zwieść, przeciwnik na pewno nie pozostanie ci dłużny. W tej klasycznej grze logicznej, szala zwycięstwa przechyla się często za sprawą jednego piona.

Ruch gracza składa się z zamknięcia rzędu pionów przeciwnika i odwrócenia ich tak, żeby wskazywały kolor gracza. Zamknięcie to umieszczenie swojego piona tak, że rząd lub rzędy pionów przeciwnika, są zakończone pionami w kolorze aktywnego gracza. Jeśli gracz nie ma możliwości dołożenia piona i obrócenia piona przeciwnika, traci ruch i przeciwnik zaczyna swoją kolejną turę. Kiedy gracz ma możliwy ruch, musi go wykonać, nie może pominąć tury. Raz umieszczony pion pozostaje na swoim miejscu do końca gry. Kiedy żaden z graczy nie może wykonać ruchu, gra się kończy. Gracz, który ma więcej pionów na planszy - wygrywa.

Walory intelektualne gry "Othello Classic" docenia niemal cała Europa, a nawet świat, gdzie już od wielu lat funkcjonują stowarzyszenia i federacje skupiające fanów tej wspaniałej gry. O jej popularności zadecydowały proste reguły (prostsze od warcabów) i bogactwo strategii, dorównujące szachom. Od tych ostatnich gra jest jednak zdecydowanie bardziej dynamiczna.

Więcej informacji
SKU 5906395350292
Wydawnictwo G3
Autor John W. Mollett, Lewis Waterman
Data Wydania 2018
Oprawa Pudełko
Format 370 x 270
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Othello Classic. Logiczna Gra Planszowa
Twoja ocena