Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Descent: Wędrówki w Mroku (Druga Edycja). Legowisko Jaszczura. Dodatek do Gry Planszowej

W magazynie
SKU
5902259204534
SKU 5902259204534
Wydawnictwo Galakta
Data Wydania 2017
Oprawa Pudełko
Nasza cena 127,45 zł Normalna cena 149,95 zł
Ilość graczy: 2 - 5 osób
Wiek graczy: od 14 lat
Czas rozgrywki: około 60-120 minut

Uwaga! To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest gra podstawowa Descent: Wędrówki w mroku 2. edycja.

Legowisko Jaszczura wprowadza do gry dwie nowe postaci (z figurkami) i dwie klasy. Pierwszym bohaterem jest Reynhart Godny – dobrze rokujący giermek, który w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności i podstępnych zagrywek Zacharetha musiał uciekać ze swoich rodzinnych stron. Reynhart jest wojownikiem, którego ciosy są bardzo precyzyjne – podczas rzutu ataku może otrzymać żeton zmęczenia, aby przerzucić kość ataku.

Jedni magowie mają kruki, inni szczury lub żaby, inni na swojego chowańca wybierają pantery lub niedźwiedzie, ale są też tacy, którym wystarczy po prostu kamień. I to nie byle jaki kamień, ale zaklęty! Geomanta, czyli jedna z dwóch nowych klas, korzysta w grze z chowańców „Zaklętych kamieni”. Dzięki nim czarodziej może przedłużać zasięg swoich czarów, blokować pola i korzystać ze swoich specjalnych zdolności – w sam raz dla kogoś, kto lubi taktycznie rozmieszczać swoje postaci na mapie, a jednocześnie siać popłoch w szeregach Mrocznego Władcy z bezpiecznej odległości.

Drugą klasą jest czempion – archetypowy przywódca drużyny. Czempion będzie zarządzał żetonami odwagi – nowym dodatkowym zasobem, z pomocą którego może pomagać swoim towarzyszom. Od pozwolenia na przerzucenie testu do dodatkowych ataków – obecność czempiona jest zawsze mile widziana w drużynie.

Legowisko Jaszczura zadba o to, żebyście mieli jakiekolwiek szanse ze smokiem. Cztery przedmioty dla pierwszego aktu i pięć przedmiotów dla drugiego aktu rozszerzy dostępny arsenał zarówno o „zwykłe” bronie, takie jak halabarda i nieco bardziej zaawansowane artefakty, jak Szata Słów, znacząco wpływająca na przeżywalność magów.
Więcej informacji
SKU 5902259204534
Wydawnictwo Galakta
Data Wydania 2017
Oprawa Pudełko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Descent: Wędrówki w Mroku (Druga Edycja). Legowisko Jaszczura. Dodatek do Gry Planszowej
Twoja ocena