Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Dixit. Gra Planszowa wyd. 2021

W magazynie
SKU
3558380083443
SKU 3558380083443
Wydawnictwo REBEL
Autor Jean-Louis Roubira
Data Wydania 2021
Oprawa Pudełko
Format 280 x 280
149,95 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h

Wspaniała gra, w której liczy się pomysłowość, kreatywność i wymyślanie skojarzeń. Pozwól ponieść się wyobraźni i spędź wesoło czas, grając z najbliższymi.

Stworzona przez Jeana-Louisa Roubira prosta gra karciana "Dixit" to zabawa, w której pierwsze skrzypce grają wyobraźnia i kreatywność. Polega na zgadywaniu i wymyślaniu skojarzeń do kart z pięknymi ilustracjami.

Na czym to polega?

Na początku każdy gracz ma sześć kart. W kolejnych rundach każdy po kolei staje się Bajarzem, który podaje hasło związane z jedną ze swoich kart. Następnie reszta uczestników do podanej przez Bajarza frazy dokłada po jednej ze swoich kart. Po otrzymaniu kart od wszystkich Bajarz tasuje karty, a zadaniem reszty graczy jest odgadnięcie, która z kart należy do Bajarza. Następnie graczom przyznawana jest odpowiednia ilość punktów, a ich pionki przesuwane są na planszy. Gracze dobierają także po jednej karcie ze stosu kart.

Grę wygrywa osoba, która zdobyła największą ilość punktów w momencie, w którym skończy się stos kart.

W instrukcji znajdują się różne warianty gry, dzięki czemu gra się nie nudzi. W "Dixit" może grać od trzech do ośmiu graczy, w wieku od ośmiu lat. Gra zawiera instrukcję, planszę, 84 karty z pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami autorstwa Marie Cardouat, oraz po osiem żetonów głosowania i drewnianych króliczków, które są pionkami w grze.

Rebel oferuje także rozszerzoną grę "Dixit Odyseja", w którą może grać aż 12 osób. Warte uwagi są także dodatki o różnej tematyce, które zawierają po 84 karty z jednym motywem przewodnim. Dodatki pasują zarówno do podstawowej, jak i rozszerzonej wersji gry.

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Dixit to niezwykle uniwersalna zabawa, która pozwala nam rozwijać swoją kreatywność i lepiej poznawać naszych najbliższych. Próbując zgadnąć, co mieli na myśli inni gracze, uczymy się wczuwać się w ich tok myślenia.
  • Rozgrywka jest bardzo prosta i nie wymaga przyswajania wielu zasad, dzięki czemu gra doskonale nadaje się dla osób początkujących.
  • Pojedyncze pudełko z grą Dixit (zarówno wersje podstawowe, jak i dodatki) to 84 oryginalne karty, z których każda stanowi miniaturowe dzieło sztuki. Stworzone przez najpopularniejszych ilustratorów odzwierciedlają różne style graficzne i doskonale pobudzają wyobraźnię.
  • Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne.
  • Edycja z 2021 roku zawiera 8 pokręteł do głosowania, co umożliwia grę od 3 do 8 osób, a także zupełnie nową planszę, którą można wyjąć z pudełka.

Zawartość pudełka:

  • plansza;
  • 84 karty;
  • 8 żetonów do głosowania;
  • 8 drewnianych króliczków;
  • instrukcja.
Więcej informacji
SKU 3558380083443
Wydawnictwo REBEL
Autor Jean-Louis Roubira
Data Wydania 2021
Oprawa Pudełko
Format 280 x 280
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Dixit. Gra Planszowa wyd. 2021
Twoja ocena