Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Ciekawa Fizyka 3. Ćwiczenia (Do Wersji Wieloletniej). Gimnazjum

W magazynie
SKU
9788302162220
SKU 9788302162220
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor praca zbiorowa
Data Wydania 2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 72
Format 165 x 235
Nasza cena 13,23 zł Normalna cena 14,70 zł
Zeszyt ćwiczeń Ciekawa fizyka. Część 3 to najlepszy sposób na skuteczne przygotowanie się uczniów do sprawdzianów i egzaminu gimnazjalnego. Zeszyt jest ściśle związany z podręcznikiem Ciekawa fizyka. Część 3 i zawiera zadania zamknięte typu egzaminacyjnego odnoszące się do wymagań szczegółowych i ogólnych podstawy programowej.

Zagadnienia w zeszycie ćwiczeń Ciekawa fizyka. Część 3 zostały podzielone na trzy rozdziały:
- Elektryczność i magnetyzm,
- Fale elektromagnetyczne,
- Powtórzenie wiadomości.

Materiał – podobnie jak w podręczniku – dzieli się na lekcje, z których każda zawiera 5 zadań (a w osobnym dziale "Powtórzeniu wiadomości" – 10 zadań). Przy poleceniach zaznaczono poziom trudności zadań w trzystopniowej skali (łatwe, średnio trudne, trudne), który gwarantuje indywidualizację nauczania, dając możliwość pracy uczniom na różnych poziomach zaawansowania i odzwierciedla poziom trudności zadań z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Zawartość zeszytu jest zgodna z podstawą programową, a forma ćwiczeń pozwala uczniom dobrze się zapoznać z formułą egzaminu gimnazjalnego.

Praca z zeszytem ćwiczeń zwiększa szanse ucznia na dobre opanowanie umiejętności kształconych na lekcjach fizyki w trakcie drugiego etapu edukacji. Uczeń oswaja się z zadaniami typu zamkniętego i nabiera sprawności w rozwiązywaniu prostych zadań obliczeniowych.

Zaproponowany układ zeszytu ćwiczeń zachęca do systematycznej nauki, pomaga w przygotowaniach do lekcji i powtórkach do sprawdzianów.
Więcej informacji
SKU 9788302162220
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor praca zbiorowa
Data Wydania 2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 72
Format 165 x 235
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ciekawa Fizyka 3. Ćwiczenia (Do Wersji Wieloletniej). Gimnazjum
Twoja ocena