Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 

Chemia Nowej Ery 7. Podręcznik. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788326730337
SKU 9788326730337
Wydawnictwo Nowa Era
Autor Jan Kulawik, Teresa Kulawik, Maria Litwin
Rok Wydania 2017
Nr dop. MEN 785/1/2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 248
Nasza cena 32,31 zł Normalna cena 35,90 zł
Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej „Chemia Nowej Ery” w atrakcyjny sposób łączy wiedzę z informacjami o zastosowaniach chemii. Częste odwołania do życia codziennego ukazują chemię jako naukę praktyczną i nowoczesną, co ułatwia zainteresowanie uczniów przedmiotem.

  • - Ułatwia opanowanie podstaw chemii przez uczniów, którym nauka sprawia trudność, dzięki krok po kroku wyjaśnionym przykładom zadań problemowych i obliczeniowych oraz infografikom Przeczytaj – zrozumiesz! przedstawiającym procesy krok po kroku i kształcącym kluczowe umiejętności.
  • - Wspiera stopniowe wprowadzanie uczniów w zagadnienia chemii dzięki optymalnemu podziałowi treści nauczania na klasę 7 i 8. Powtórzenie informacji o Tlenkach i wodorotlenkach na początku klasy 8 ułatwia przypomnienie ich przed realizacją Soli.
  • - Kształci umiejętność projektowania i opisywania doświadczeń chemicznych poprzez precyzyjne instrukcje zilustrowane schematem i fotografią, z czytelnie wyróżnionymi obserwacjami i wnioskami. Doświadczenia zalecane do realizacji w nowej podstawie programowej zostały wyróżnione.
  • - Ułatwia uczniom znalezienie najważniejszych treści w temacie dzięki elementowi "Zapamiętaj" i "Celom lekcji" przygotowanym do każdego tematu.
  • - Jest pomocny w utrwaleniu ważnych terminów dzięki elementom "Skojarz i zapamiętaj!" oraz "Podobieństwa i różnice".
  • - Budzi zainteresowanie przedmiotem i przedstawia chemię jako naukę nowoczesną, silnie związaną z życiem codziennym dzięki elementowi "Chemia wokół nas" oraz licznym infografikom "Zastosowania".
  • - Pomocny w sprawdzeniu wiadomości i ćwiczeniu umiejętności przed sprawdzianem dzięki "Podsumowaniom" oraz przekrojowym zadaniom "Sprawdź, czy wiesz… Sprawdź, czy umiesz… " na końcu każdego działu.
  • - Rozwija umiejętności uczniów starających się o ocenę celującą dzięki wyróżnionym treściom i zadaniom o podwyższonym stopniu trudności "Dla dociekliwych".
Więcej informacji
SKU 9788326730337
Wydawnictwo Nowa Era
Autor Jan Kulawik, Teresa Kulawik, Maria Litwin
Rok Wydania 2017
Nr dop. MEN 785/1/2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 248
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Chemia Nowej Ery 7. Podręcznik. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena