Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Chemia 3. Szkoła branżowa I stopnia. Podręcznik

W magazynie
SKU
9788381971294
SKU 9788381971294
Wydawnictwo Operon
Autor Artur Sikorski
Data Wydania 2021
Nr dop. MEN 1080/3/2021
Oprawa Miękka
Nasza cena 53,29 zł Normalna cena 62,70 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Podręcznik do chemii do szkoły branżowej I stopnia dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej składa się z 5 działów:

1. Jednofunkcyjne pochodne węglowodorów

2. Środki czystości i kosmetyki

3. Wielofunkcyjne pochodne węglowodorów

4. Działanie wybranych substancji chemicznych na organizm ludzki

5. Chemia opakowań i odzieżyPodręcznik Chemia 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 szkoły branżowej I stopnia, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową. Ten tom zamyka naukę z zakresu chemii w szkole branżowej. Autorka w każdym temacie proponuje takie jego ujęcie, które jest bliskie doświadczeniu ucznia: środki czystości, kosmetyki czy odzież.Świat zjawisk i praw chemicznych został przybliżony przez atrakcyjne grafiki, a także liczne doświadczenia. Przeprowadzanie doświadczeń i obserwacje z nimi związane są propozycją nauki poprzez działanie, a także poprzez zaplanowane projekty. Prawa, zasady i definicje oraz najważniejsze treści do zapamiętania wyróżniono w tekście, aby łatwiej można było je odnaleźć. W napisanej przystępnym językiem publikacji tematy wymagające obliczeń zostały zilustrowane rozwiązaniem przykładów, których prześledzenie pomoże zrozumieć omawiane treści.


Pracę z podręcznikiem ułatwi także krótki, zwięzły blok podsumowań po każdym temacie. Stanowi on cenny materiał do nauki i samodzielnych powtórek. Sprawdzenie kształcenia najważniejszych umiejętności odbywa się poprzez wykonanie poleceń kontrolnych po każdej lekcji. Sprawne poruszanie się po publikacji ułatwia zamieszczony na końcu książki indeks rzeczowy. Ponadto podręcznik zawiera tablice z niezbędnymi w nauce chemii treściami.Podręczniki do Chemii wydawnictwa Operon przygotowane zgodnie z nową podstawą programową dla szkół branżowych I stopnia umożliwiają omówienie wszystkich wymaganych treści w ramach obowiązującej siatki godzin. W podręcznikach uwzględniono liczne doświadczenia, które pozwalają zrozumieć przedstawiane reakcje, procesy i zjawiska. Proponowane zadania aktywizują uczniów, a zróżnicowany poziom trudności wspiera prowadzenie lekcji w każdej klasie.
Więcej informacji
SKU 9788381971294
Wydawnictwo Operon
Autor Artur Sikorski
Data Wydania 2021
Nr dop. MEN 1080/3/2021
Oprawa Miękka