Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Chemia 1. Podręcznik. Klasa 1. Liceum i Technikum. Zakres Rozszerzony

W magazynie
SKU
9788302182433
SKU 9788302182433
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Krzysztof Kuśmierczyk, Anna Czerwińska, Andrzej Czerwiński, Małgorzata Jelińska-Kazimierczuk
Data Wydania 2019
Nr dop. MEN 1015/1/2019
Oprawa Miękka
Ilość stron 256
Nasza cena 48,10 zł Normalna cena 56,60 zł

Chemia 1 zakres rozszerzony WSiP - Podręcznik do chemii do liceum i technikum


Chemia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 1. Zakres rozszerzony wydany przez WSiP został opracowany z myślą o uczniach, którzy planują poznawanie chemii w zakresie rozszerzonym, by przystąpić z tego przedmiotu do egzaminu maturalnego bądź studiować na wyższej uczelni na kierunku przyrodniczym, medycznym lub technicznym.

Doświadczenia są zilustrowanie zdjęciem z istotnego momentu reakcji oraz schematycznym rysunkiem. Taki materiał umożliwia omówienie przebiegu oraz wyniku doświadczenia, nawet wtedy, gdy przeprowadzenie eksperymentu w szkole nie jest możliwe.

Opisy doświadczeń są wzbogacone o Obserwacje i Wnioski, aby uczeń nabył umiejętność obserwacji i wyciągania z nich wniosków. Jest to również odpowiedź na wymagania zawarte w nowej podstawie programowej: projektuje i przeprowadza doświadczenie, uczeń zapoznaje się z prawidłową ilustracją doświadczenia.

Zdjęcia doświadczeń ułatwiają zapamiętanie obserwowanego efektu i przypomnienie go w trakcie np. lekcji powtórzeniowej.

Inne ilustracje zamieszczone w podręczniku mają nie tylko uatrakcyjnić korzystanie z niego, ale są również okazją do przekazania dodatkowych informacji, np. dla zainteresowanych uczniów.

Element Przypomnij sobie – umożliwia powtórzenie wiadomości ze szkoły podstawowej. Opisowy i klarowny sposób wprowadzania nowych treści daje szansę uzupełnienia oraz usystematyzowania wiadomości.

Rozwiązane krok po kroku przykłady obliczeniowe – rozwiną umiejętności rachunkowe uczniów. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono Podsumowanie – zwięzłe streszczenie całego tematu oraz Pytania i zadania o różnym stopniu trudności – mogą być wykorzystywane w czasie lekcji powtórzeniowych oraz jako praca domowa.

Na końcu każdego działu znajduje się Podsumowanie działu. Składa się ono z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna zawiera kompendium najważniejszych treści i pełni funkcję diagnostyczną podczas powtarzania materiału. Umiejętność wyjaśnienia i rozwinięcia haseł zawartych w podsumowaniu może stanowić kryterium stopnia przyswojenia wiedzy ze zrozumieniem. Część praktyczna zawiera zadania, dzięki którym uczeń utrwala umiejętności obliczeniowe.

Podręcznik uwzględnia najnowsze osiągnięcia w dziedzinie chemii i podkreśla jej znaczenie we współczesnym świecie.

Element Warto wiedzieć – pogłębia wiedzę i budzi zainteresowanie przedmiotem. Infografiki – ułatwiają zrozumienie i zapamiętanie nowych treści.


W serii Chemia wydanych przez WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne ukazały się:

Więcej informacji
SKU 9788302182433
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Krzysztof Kuśmierczyk, Anna Czerwińska, Andrzej Czerwiński, Małgorzata Jelińska-Kazimierczuk
Data Wydania 2019
Nr dop. MEN 1015/1/2019
Oprawa Miękka
Ilość stron 256
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Chemia 1. Podręcznik. Klasa 1. Liceum i Technikum. Zakres Rozszerzony
Twoja ocena