Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
Zapowiedź

Brass Lancashire. Gra Planszowa

Brak w magazynie
SKU
5900741508474
SKU 5900741508474
Wydawnictwo Phalanx Games Polska
Autor Martin Wallace
Rok Wydania 2019
Oprawa Pudełko
Dostępny: 09-2019
PRZEDSPRZEDAŻ!
REZERWACJA TYLKO DO ZAMÓWIEŃ OPŁACONYCH!

Termin realizacji zamówień - wrzesień 2019 (termin może ulec przesunięciu)

Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek: od 14 lat
Czas gry: ok. 60 - 120 minut

Zawartość pudełka: - 1 dwustronna plansza
- 4 planszetki graczy
- 4 żetony postaci
- 56 żetonów połączeń (po 14 w każdym z kolorów graczy)
- 12 żetonów zamorskich rynków bawełny
- 4 znaczniki PZ
- znaczniki dochodu
- 66 kart miast i przedsiębiorstw
- 24 kostki węgla
- 16 kostek żelaza
- 4 karty pomocy
- 1 znacznik zamorskiego rynku bawełny
- 77 żetonów pieniędzy
- 148 żetonów przedsiębiorstw
- 1 żeton podziału talii kart
- instrukcja

Myśl oświeceniowa pręży swe intelektualne muskuły w Europie. W jednej z Mekk merkantylizmu - Wielkiej Brytanii - krystalizują się reguły gry w imperializm, których zarzewiem jest lawinowo postępująca industrializacja kraju. Huty, przędzalnie i kopalnie rosną jak grzyby po deszczu, przekształcając krajobraz Wielkiej Brytanii z sielskiego w zurbanizowany, jak również całą sferę stosunków społecznych.

Nastaje epoka nowych możliwości, ambitnych projektów i wielkich marzeń pod auspicjami podziału pracy, normalizacji produkcji, a także mechanizacji w odnowionym, uprzemysłowionym wydaniu. Epoka, w której najsowiciej nagradzani są ci najbardziej przedsiębiorczy, ze smykałką do interesów, ludzie niezłomni, o charakterze twardym niczym potrójnie hartowana stal...

Wciel się w rolę jednego z przemysłowców epoki dymiących kominów oraz silników parowych i zatryumfuj jako posiadacz najbardziej gospodarnego umysłu w historii Rewolucji Przemysłowej. W nowej odsłonie klasycznego już hitu Martina Wallace’a, z odświeżoną szatą graficzną oraz nieco zmodyfikowanymi regułami, czekają was tury pełne trudnych do podjęcia decyzji o niebanalnym znaczeniu strategiczno-gospodarczym.

Zdobywaj punkty zwycięstwa za rozwijanie sieci transportowych oraz zakładanie nowych zakładów przemysłowych w trakcie dwóch pełnych emocji er: Ery Kanałowej (1770 - 1830) i Ery Kolejowej (1830 - 1870). Jednak pamiętaj o tym, że nie tylko Ty chcesz zostać krezusem, który wzbogacił się na krwi, pocie, łzach i czarnym złocie.

Brass: Lancashire trafi przede wszystkim w gusta osób, które lubią spędzać długie godziny nad wykręcającymi mózg grami ekonomicznymi o minimalnej losowości oraz którym nie straszne jest wybieganie myślą o klika kroków strategicznych w przód.

Często uznawana za grę dla zaawansowanych graczy, przy skromnej ilości akcji, oferuje pokaźną liczbę możliwości ich taktycznego wykorzystania. Nie tylko po to, żebyśmy mogli zgarnąć kilka punktów zwycięstwa za odwrócone żetony przedsiębiorstw pod koniec którejś z er, ale również dlatego, by naszym zagraniem podkręcić paraliż decyzyjny przeciwnika oraz nieodstępujące go na krok wrażenie żalu za niezrealizowaną dwie tury temu akcją.
Więcej informacji
SKU 5900741508474
Wydawnictwo Phalanx Games Polska
Autor Martin Wallace
Rok Wydania 2019
Oprawa Pudełko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Brass Lancashire. Gra Planszowa
Twoja ocena