Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Bliżej Słowa. Ćwiczenia. Klasa 8. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788302174766
SKU 9788302174766
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Ewa Horwath
Rok Wydania 2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 176
Format 165 x 235
Nasza cena 7,20 zł Normalna cena 14,70 zł
Zeszyt ćwiczeń Bliżej słowa jest ściśle związany z podręcznikiem Bliżej słowa 8 – obejmuje tematykę 7 działów podręcznika.

- Zawiera karty pracy do lekcji literackich i językowych, które są wpisane w strukturę lekcji proponowanych do określonych tekstów kultury i zagadnień gramatycznych.
- Dostarcza materiał powtórzeniowy do różnorodnych treści programowych w formie ćwiczeń, które uczniowie mogą wykonać w domu.
- Obejmuje ćwiczenia kształcące rozmaite umiejętności wpisane w podstawę programową; zawiera polecenia o stopniowanym poziomie trudności (zaznaczonym graficznie) odnoszące się nie tylko do analizy i interpretacji tekstu, lecz także włączające tekst w nurt rozważań filozoficznych i działań twórczych; ćwiczenia umożliwiają trenowanie umiejętności związanych z komunikacją społeczną we współczesnym świecie.
- Proponuje szereg ćwiczeń gramatycznych ukazujących funkcjonalność nauki o języku, integralnie związanej z kształceniem literackim i kulturowym; ćwiczenia te są nastawione na poprawność, prowadzą do doskonalenia sprawności językowej i komunikacyjnej, są ponadto atrakcyjne, odwołują się do realiów współczesnego życia i ćwiczą umiejętności niezbędne do właściwego funkcjonowania w rzeczywistości.
- Oferuje liczne ćwiczenia leksykalne poszerzające zasób słownictwa ucznia. Dodatkowe teksty kultury dołączone do ćwiczeń zwiększają erudycję ucznia.
- Zawiera schematy kompozycyjne ułatwiające pisanie różnych form wypowiedzi.
- Proponuje notatki graficzne do różnorodnych zagadnień związanych z teorią gatunków.
- Umożliwia tworzenie czytelnych notatek przypominających kwestie omawiane na lekcjach.
- Oszczędza czas zarówno nauczyciela, jak i ucznia i pozwala skoncentrować się na najistotniejszych problemach lekcyjnych, zapewniając jednocześnie realizację treści programowych.
- Jest dopełnieniem kompletnej obudowy dydaktycznej, na którą składają się m.in.: podręcznik, komplet scenariuszy lekcji, sprawdziany, plan wynikowy, rozkład materiału (z możliwością edycji i modyfikowania), zeszyt elektroniczny, lekturowe karty pracy.
Więcej informacji
SKU 9788302174766
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor Ewa Horwath
Rok Wydania 2018
Oprawa Miękka
Ilość stron 176
Format 165 x 235
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Bliżej Słowa. Ćwiczenia. Klasa 8. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena