Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Biologia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788302169151
SKU 9788302169151
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor praca zbiorowa
Data Wydania 2017
Nr dop. MEN 862/3/2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 296
Nasza cena 32,51 zł Normalna cena 36,12 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
W podręczniku omówiono krok po kroku funkcjonowanie organizmu człowieka. Treści są wprowadzane stopniowo, aby ułatwić uczniom ich zrozumienie i przyswojenie. Przedstawienie złożoności ludzkiego organizmu od najprostszych struktur po skomplikowaną budowę całych układów narządów pozwala uczniom odnaleźć zależności występujące między omawianymi elementami. Poszczególne układy są prezentowane w kolejności zgodnej z wymogami nowej podstawy programowej.

Autorzy podręcznika powiązali budowę i funkcjonowanie organizmu z chorobami i profilaktyką zdrowotną – wskazane w nowej podstawie programowej wyjaśnianie zasad higieny i profilaktyki zdrowotnej przy każdym omawianym układzie pozwala zrozumieć powiązania między funkcjonowaniem układu a chorobami wynikającymi z zaburzeń tego funkcjonowania oraz wykształcić w uczniach prawidłowe nawyki dbania o własne zdrowie.

Liczne obserwacje i doświadczenia gwarantują, że uczeń dostrzeże praktyczną stronę nauki. W podręczniku zamieszczono opisy wszystkich obowiązkowych doświadczeń, które angażują uczniów i zachęcają do samodzielnej pracy, uczą stawiania hipotez, dokonywania obserwacji i wyciągania wniosków. Każda prezentacja zawiera wykaz materiałów niezbędnych do wykonania doświadczenia, szczegółowy opis jego przebiegu oraz pytania pomagające w sformułowaniu odpowiednich wniosków.

Atrakcyjna grafika zachęca do nauki. Wysokiej jakości zdjęcia i rysunki, znakomicie skorelowane z treścią wykładu, działają na wyobraźnię i pomagają w zapamiętywaniu omawianych zagadnień. Czytelne infografiki, łączące ilustracje z informacjami, ułatwiają zrozumienie skomplikowanych procesów i zależności.
Więcej informacji
SKU 9788302169151
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor praca zbiorowa
Data Wydania 2017
Nr dop. MEN 862/3/2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 296
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Biologia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena