Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Biologia 3. Zbiór zadań dla zdających egzamin maturalny z Biologii oraz nauczycieli. 2005-2024. Witowski

W magazynie
SKU
9788393407316
SKU 9788393407316
Wydawnictwo Nowa Matura
Autor Dariusz Witowski
Data Wydania 2023
Oprawa Miękka
Ilość stron 372
Format 160 x 230
Nasza cena 46,31 zł Normalna cena 51,45 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Biologia 3. Zbiór zadań Nowa Edycja 2024 niesie za sobą zmiany pozwalające dostosować nowe książki do wymagań matury 2024 i latach kolejnych, ale jednocześnie zachować kompatybilność dla wcześniejszych roczników maturzystów.
W nowej edycji wprowadziliśmy jeszcze więcej zadań zawierających kolorowe rysunki i zdjęcia według wymagań CKE do matury 2024.
Atuty Zbiorów Witowskiego:

● można po nie sięgnąć już w pierwszej klasie liceum, i systematycznie, tydzień po tygodniu przerabiać dział po dziale, zadanie po zadaniu. Albo rozpocząć pracę dopiero w klasie maturalnej, ale wówczas wystarczy wykonać zadania oznaczone czarną obwódką (matura 2023 – nowość), czarnym paskiem (tzw. nowa matura 2015-2021) lub szarym (tzw. stara matura 2002-2021).
● Każdy maturzysta czy student powie, że najważniejsze to przerobić wszystkie zadania CKE i OKE. A one absolutnie wszystkie w Zbiorach Witowskiego są. Starannie oznaczone i ułożone. Dlatego na koniec pracy ze Zbiorami Witowskiego nie ma potrzeby rozwiązywania arkuszy CKE, bo mamy je przerobione.
● Od edycji 2020 wprowadziliśmy nowy, większy, wygodniejszy format. Dodaliśmy nowe działy w biologii oraz wyodrębniliśmy wiele nowych działów i tematów.
● Jako jedyni w Polsce dodaliśmy w Zbiorach z Biologii: Wskazówki do rozwiązań, a także Schematy punktowania, dzięki którym wiadomo co musi być napisane, jakie „słowa – klucze” zastosować, aby móc ubiegać się o pełną pulę punktów. Zadania obliczeniowe posiadają Przykładowe rozwiązania.
● Dla uczniów maturzystów, szczególnie tych od roku 2023, ważnym jest, aby w zbiorze znajdowały się typy zadań, jakie znajdą się w arkuszach egzaminacyjnych CKE. Dlatego w Zbiorach Witowskiego mamy zarówno zadania zamknięte (m.in. zadania wyboru wielokrotnego, zadania typu prawda-fałsz, zadania na dobieranie) jak i otwarte (m.in. zadania z luką, wymagające uzupełnienia zdania bądź krótkiego tekstu jednym lub kilkoma wyrazami oraz zadania krótkiej odpowiedzi, wymagające zredagowania krótkiego tekstu).
● Zadania w Zbiorach opatrzone są różnorodnymi materiałami źródłowymi, np.: fragmenty tekstów popularnonaukowych, zdjęcia, rysunki, wykresy, stabelaryzowane zbiory danych. A od obecnego wydania część materiałów źródłowych ma postać kolorowych ilustracji. W prawie każdym poleceniu do zadania występuje co najmniej jeden czasownik operacyjny, wskazujący czynność, jaką powinien wykonać zdający, aby poprawnie rozwiązać zadanie. W przypadku zadań zamkniętych będą to najczęściej czasowniki takie, jak: podkreśl, zaznacz, uporządkuj, przyporządkuj, ponumeruj. Natomiast w przypadku zadań otwartych mamy podaj, wymień, określ, przedstaw, opisz, wykaż, udowodnij, uzasadnij, wyjaśnij, narysuj, skonstruuj, sformułuj hipotezę, problem badawczy, wniosek, oblicz.
● Warto dodać, że od obecnego wydania wprowadzamy tzw. wiązki tematyczne składające się z 4–6 poleceń. Odnoszą się one do tego samego materiału źródłowego, a do ich rozwiązania niezbędna jest umiejętność integrowania i wykorzystywania wiedzy z różnych działów biologii, a w niektórych przypadkach – także z innych dyscyplin naukowych.
NOWY Tom 3 – edycja 2024 (460 stron) zawiera:
• budowa i funkcjonowanie organizmu ludzkiego.
• Układ kostno-szkieletowy. Mięśnie i skóra.
• Układ pokarmowy.
• Układ oddechowy.
• Układ krwionośny.
• Układ odpornościowy.
• Układ wydalniczy.
• Układ nerwowy.
• Układ dokrewny.
• Układ rozrodczy – Rozmnażanie i rozwój.
Więcej informacji
SKU 9788393407316
Wydawnictwo Nowa Matura
Autor Dariusz Witowski
Data Wydania 2023
Oprawa Miękka
Ilość stron 372
Format 160 x 230