Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Biologia 2. Zbiór zadań dla zdających egzamin maturalny z Biologii oraz nauczycieli. 2005-2024. Witowski

W magazynie
SKU
9788393094288
SKU 9788393094288
Wydawnictwo Nowa Matura
Autor Dariusz Witowski, Jan Sylwester Witowski
Data Wydania 2023
Oprawa Miękka
Ilość stron 588
Format 160 x 235
Nasza cena 46,31 zł Normalna cena 51,45 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Biologia 2. Zbiór zadań niesie za sobą zmiany pozwalające dostosować nowe książki do wymagań matury 2024 i latach kolejnych, ale jednocześnie zachować kompatybilność dla wcześniejszych roczników maturzystów.
W nowej edycji wprowadziliśmy jeszcze więcej zadań zawierających kolorowe rysunki i zdjęcia według wymagań CKE do matury 2024.

Atuty Zbiorów Witowskiego:

● można po nie sięgnąć już w pierwszej klasie liceum, i systematycznie, tydzień po tygodniu przerabiać dział po dziale, zadanie po zadaniu.
● Każdy maturzysta czy student powie, że najważniejsze to przerobić wszystkie zadania CKE i OKE. A one absolutnie wszystkie w Zbiorach Witowskiego są. Starannie oznaczone i ułożone. Dlatego na koniec pracy ze Zbiorami Witowskiego nie ma potrzeby rozwiązywania arkuszy CKE, bo mamy je przerobione.
● Od edycji 2020 wprowadziliśmy nowy, większy, wygodniejszy format. Dodaliśmy nowe działy w biologii oraz wyodrębniliśmy wiele nowych działów i tematów.
● Jako jedyni w Polsce dodaliśmy w Zbiorach z Biologii: Wskazówki do rozwiązań, a także Schematy punktowania, dzięki którym wiadomo co musi być napisane, jakie „słowa – klucze” zastosować, aby móc ubiegać się o pełną pulę punktów. Zadania obliczeniowe posiadają Przykładowe rozwiązania.
● Dla uczniów maturzystów, ważnym jest, aby w zbiorze znajdowały się typy zadań, jakie znajdą się w arkuszach egzaminacyjnych CKE. Dlatego w Zbiorach Witowskiego mamy zarówno zadania zamknięte (m.in. zadania wyboru wielokrotnego, zadania typu prawda-fałsz, zadania na dobieranie) jak i otwarte (m.in. zadania z luką, wymagające uzupełnienia zdania bądź krótkiego tekstu jednym lub kilkoma wyrazami oraz zadania krótkiej odpowiedzi, wymagające zredagowania krótkiego tekstu).
● Zadania w Zbiorach opatrzone są różnorodnymi materiałami źródłowymi, np.: fragmenty tekstów popularnonaukowych, zdjęcia, rysunki, wykresy, stabelaryzowane zbiory danych. A od obecnego wydania część materiałów źródłowych ma postać kolorowych ilustracji. W prawie każdym poleceniu do zadania występuje co najmniej jeden czasownik operacyjny, wskazujący czynność, jaką powinien wykonać zdający, aby poprawnie rozwiązać zadanie. W przypadku zadań zamkniętych będą to najczęściej czasowniki takie, jak: podkreśl, zaznacz, uporządkuj, przyporządkuj, ponumeruj. Natomiast w przypadku zadań otwartych mamy podaj, wymień, określ, przedstaw, opisz, wykaż, udowodnij, uzasadnij, wyjaśnij, narysuj, skonstruuj, sformułuj hipotezę, problem badawczy, wniosek, oblicz.
● Warto dodać, że od obecnego wydania wprowadzamy tzw. wiązki tematyczne składające się z 4–6 poleceń. Odnoszą się one do tego samego materiału źródłowego, a do ich rozwiązania niezbędna jest umiejętność integrowania i wykorzystywania wiedzy z różnych działów biologii, a w niektórych przypadkach – także z innych dyscyplin naukowych.
NOWY Tom 2 – edycja 2024 (418 stron) zawiera:

● zwierzęta – tkanki zwierzęce.
● zwierzęta bezkręgowe – gąbki i jamochłony.
● płazińce i obleńce.
● pierścienice.
● stawonogi.
● mięczaki i szkarłupnie.
● strunowce.
● zwierzęta kręgowe – ryby.
● płazy.
● gady.
● ptaki.
● ssaki.
● enzymy.
● metabolizm.
● witaminy.
● wybrane procesy metaboliczne komórek roślinnych i zwierzęcych.
● procesy metaboliczne w komórkach organizmu ludzkiego.
Więcej informacji
SKU 9788393094288
Wydawnictwo Nowa Matura
Autor Dariusz Witowski, Jan Sylwester Witowski
Data Wydania 2023
Oprawa Miękka
Ilość stron 588
Format 160 x 235