Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Betonia Dom dla każdego. Chomątowska

W magazynie
SKU
9788380496750
SKU 9788380496750
Wydawnictwo Czarne
Data Wydania 2018
Oprawa Inna
69,90 zł
"Betonia Dom dla każdego" to pasjonująca podróż po jednym z najbardziej charakterystycznych tworów współczesnej architektury. Co niezwykłego jest w blokach i blokowiskach? Jakie historie kryją się za nimi?

Szacuje się, że obecnie ponad 12 milionów Polaków mieszka w blokach. Zna je każdy z nas, bo też są one praktycznie wszędzie. Jedne to niewielkie czteropiętrowce, inne zaś zdają się sięgać chmur. Niektóre chylą się ku ruinie strasząc odrapaną, spękaną elewacją, inne natomiast to symbol nowoczesności. Z jednej strony mamy wrażenie, że są praktycznie wszędzie: od niewielkich miasteczek aż po ogromne metropolie. Z drugiej zaś strony prawie ich nie zauważamy. Tak bardzo do nich przywykliśmy. A może to one tak dobrze wpasowały się w przestrzeń miasta?

"Betonia" nie jest sentymentalną podróżą po blokach i blokowiskach. To raczej podróż po samej idei zbiorowego mieszkalnictwa. Idei owych szklanych domów, która zmienia się to w obdrapane czynszówki, to znów w nowoczesne apartamentowce. Przyglądając się poszczególnym przykładom Beata Chomątowska szuka wspólnych mianowników w blokach i blokowiskach Radomia, Krakowa, Londynu czy przedmieść Paryża. I czyni to w sposób niezwykle wręcz ciekawy.

Każdy blok to przecież swoisty mikrokosmos. Znienawidzony, kochany, obmierzły i pociągający jednocześnie. Pociągający zwłaszcza dla tego, kto wkracza w ten świat z reporterską dociekliwością i przenikliwością badacza. Beata Chomątowska ukazuje nam bloki i blokowiska takimi, jakie są naprawdę. Bo przecież niezaprzeczalnym faktem jest, że wywarły one ogromny wpływ na współczesną architekturę i prawdopodobnie pozostaną już z nami na zawsze.
Więcej informacji
SKU 9788380496750
Wydawnictwo Czarne
Data Wydania 2018
Oprawa Inna
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Betonia Dom dla każdego. Chomątowska
Twoja ocena