Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Bardzo poszukiwany człowiek

W magazynie
SKU
9788375081695
SKU 9788375081695
Wydawnictwo Sonia Draga
Autor John Le Carre
Data Wydania 2009
Oprawa Miękka
Ilość stron 378
Format 130 x 200
Nasza cena 27,30 zł Normalna cena 32,90 zł
Bardzo dobra powieść szpiegowska ze staranną charakterystyką postaci i genialnie przemyślaną akcją. Przez krytyków uznana za najlepszą powieść autora od co najmniej dziesięciu lat. Jedna z najbardziej wyrafinowanych powieściowych reakcji na wojnę z terrorem!

Zagłodzony niemal na śmierć młody Rosjanin zostaje potajemnie przywieziony do Hamburga w samym środku nocy. Ma przy sobie nieprawdopodobny majątek ukryty w sakiewce zawieszonej na szyi. Jest pobożnym muzułmaninem. Ale czy na pewno? Twierdzi, że na imię ma Issa.

Annabel, młoda, niemiecka prawniczka zrobi wszystko, by uratować Issę przed deportacją. Wkrótce życie jej klienta stanie się dla niej ważniejsze niż własna kariera, czy własne bezpieczeństwo. W swej wędrówce przez niezwykłą przeszłość Issy spotka komicznego Tommy'ego Brue, sześćdziesięcioletniego właściciela Brue Freres, upadającego brytyjskiego banku z siedzibą w Hamburgu.

Annabel, Issa i Brue łączą się w dziwnym przymierzu, tymczasem współzawodniczący ze sobą w "wojnie z terrorem" szpiedzy z Niemiec, Anglii i Ameryki wyczuwają łatwą zdobycz i zaczynają krążyć wokół niewinnych ofiar.

Porządni ludzie, którzy chcą czynić dobro, ale gubią się w moralnym labiryncie; sensowne, racjonalne powody, by robić rzeczy nieludzkie; przekonanie, że nie da się równocześnie kochać, czy okazywać miłosierdzia i pozostać porządnym "patriotą" - oto tkanka niesamowicie wciągającej powieści mistrza gatunku.
Więcej informacji
SKU 9788375081695
Wydawnictwo Sonia Draga
Autor John Le Carre
Data Wydania 2009
Oprawa Miękka
Ilość stron 378
Format 130 x 200
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Bardzo poszukiwany człowiek
Twoja ocena