Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Atlas. Geografia. Klasy 7-8. Szkoła Podstawowa

W magazynie
SKU
9788302168956
SKU 9788302168956
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor J. M. Bazewicz
Rok Wydania 2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 120
Format 210 x 295
Nasza cena 21,97 zł Normalna cena 28,20 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Atlas jest przeznaczony dla uczniów klas 7–8 szkoły podstawowej. Zawiera nowocześnie zaprojektowane mapy i wykresy, których treść dodatkowo ilustrują atrakcyjne zdjęcia. W formie graficznej zgromadzono w nim zagadnienia dotyczące wydarzeń z początku XXI wieku. Podstawą wszystkich informacji są najnowsze dane i badania. Publikacja zawiera mapy uwzględniające treści nowej podstawy programowej, w tym ukazujące relacje przyczynowo-skutkowe oraz czasowo-przestrzenne pomiędzy różnymi elementami i procesami zachodzącymi w środowisku geograficznym (np. zasięgi powodzi, przyroda Kenii).

Szczegółowe mapy tematyczne pozwalają na realizację podstawowego celu nauczania geografii na tym poziomie edukacji, którym według twórców podstawy programowej jest interpretacja treści map. Mapy regionów fizycznogeograficznych Polski według prof. Kondrackiego z krótkimi opisami pomagają uczniom lepiej poznać własny region i uzupełniają lukę powstałą w wyniku zamieszczenia w nowej podstawie programowej wyłącznie wyboru regionów, które uczeń powinien obowiązkowo poznać w trakcie nauki w klasie 7. Na końcu publikacji znajdują się zestawienia tabelaryczne z najczęściej wykorzystywanymi danymi statystycznymi z zakresu geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej.

Atlas dzieli się na następujące tematy: Geografia Polski, Geografia fizyczna świata, Geografia społeczno-gospodarcza, Geografia regionalna, Tablice statystyczne.
Więcej informacji
SKU 9788302168956
Wydawnictwo Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Autor J. M. Bazewicz
Rok Wydania 2017
Oprawa Miękka
Ilość stron 120
Format 210 x 295
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Atlas. Geografia. Klasy 7-8. Szkoła Podstawowa
Twoja ocena