Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Angielski dla leniwych. Phrasal Verbs. Skuteczna nauka języka nawet dla tych, którym się nie chce

W magazynie
SKU
9788381754118
SKU 9788381754118
Wydawnictwo Słówko
Autor Marta Fihel, Irmina Gołaszewska, Katarzyna Kanczurska, Anna Walewska
Data Wydania 2022
Oprawa Inna
Format 165 x 235
Nasza cena 35,91 zł Normalna cena 44,90 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h

Język angielski – poziom A1-B1

Phrasal verbs (czasowniki frazowe/złożone) to jedno z najtrudniejszych do opanowania zagadnień w języku angielskim. Problem polega na zapamiętaniu ogromnej liczby słów, na pierwszy rzut oka niezwykle do siebie podobnych.

Każdy phrasal verb składa się z czasownika oraz przynajmniej jednego przyimka lub partykuły przysłówkowej (adverb particle, np. down w sit down siadać lub in w go in wchodzić). Znaczenia niektórych tego typu zestawień łatwo się domyślić, np. look up to patrzeć do góry. Ten sam czasownik oznacza jednak także szukać informacji w jakimś źródle (słowniku, internecie itp.), natomiast look somebody up tłumaczy się jako odwiedzać kogoś. Look up to somebody to z kolei podziwiać kogoś.

Angielskie czasowniki złożone lubią się mylić. Dlaczego? Bo są do siebie bardzo podobne. Różnią się tylko przyimkami, które – same w sobie – są nie do końca przetłumaczalne, a przecież potrafią zmienić bardzo wiele. Czasowników złożonych jest w angielskim ponad 10 000, ale oczywiście nie wszystkie równie często się stosuje. W tej książce znajdziesz ponad 300 phrasal verbs używanych na co dzień. Większość z nich została przedstawiona w małych porcjach – po 10 – a ich polskie tłumaczenia zostały zilustrowane przykładami użycia. Po każdej takiej dziesiątce proponujemy idiom lub popularne wyrażenie z czasownikiem złożonym, które dodatkowo wzbogaci twoje słownictwo. Do każdego zestawu znajdziesz także kilka krótkich ćwiczeń, które pozwolą ci utrwalić poznane czasowniki.

Rozdział poświęcony gramatyce phrasal verbs dokładnie i w prosty sposób wyjaśnia, jak poprawnie i komunikatywnie używać czasowników złożonych, a następujące po nim ćwiczenia pomogą opanować tę umiejętność.

A zatem… do roboty! Czyli, używając czasownika złożonego: get down to work!

Więcej informacji
SKU 9788381754118
Wydawnictwo Słówko
Autor Marta Fihel, Irmina Gołaszewska, Katarzyna Kanczurska, Anna Walewska
Data Wydania 2022
Oprawa Inna
Format 165 x 235