Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Angielski dla leniwych. Idiomy. Skuteczna nauka języka nawet dla tych, którym się nie chce

W magazynie
SKU
9788381753692
SKU 9788381753692
Wydawnictwo Słówko
Autor Marta Fihel, Kinga White, Irmina Gołaszewska, Grzegorz Komerski
Data Wydania 2022
Oprawa Inna
Format 165 x 235
Nasza cena 35,91 zł Normalna cena 44,90 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h

Język angielski – poziom A1-B1

Jak zareagujesz, kiedy dowiesz się, że ktoś próbował pociągnąć Cię za nogę, wypuścił kota z worka albo rozsypał fasolę? Jak się poczujesz, kiedy ktoś nazwie Cię mokrym kocem albo zapyta, czy znasz się na linach? Jedno jest pewne: jeśli usłyszysz któreś z tych wyrażeń podczas rozmowy po angielsku, to znaczy, że masz do czynienia z idiomem.

Idiomy to stałe związki składające się z co najmniej dwóch wyrazów, których sensu nie można wywnioskować ze znaczenia poszczególnych słów. Liczba idiomów w języku angielskim może wynosić nawet 25 tysięcy, choć oczywiście nie wszystkich używa się równie często.

Nie sposób mówić o biegłym opanowaniu języka obcego bez poznania typowych dla niego wyrażeń idiomatycznych, ich nieznajomość może bowiem prowadzić do nieporozumień. Umiejętność poprawnego stosowania idiomów pozwala natomiast wywrzeć na odbiorcy bardzo pozytywne wrażenie, ponieważ umożliwia tworzenie żywych, ciekawych wypowiedzi. Co więcej, znajomość idiomów sprawdza się na niemal każdym poważnym egzaminie, nie mówiąc o rozmaitych konkursach i olimpiadach językowych.

W przygotowanej przez nas książce znajdziesz idiomy, którymi rodzimi użytkownicy angielskiego posługują się na co dzień. Starannie dobrane wyrażenia zostały podzielone na kilka kategorii tematycznych, co ułatwia ich zapamiętanie. Oprócz tłumaczeń idiomów oraz przykładów ich użycia znajdziesz tu urozmaicone ćwiczenia utrwalające. Mamy nadzieję, że książka nie tylko pozwoli Ci uzupełnić wiedzę, ale również dostarczy nieco rozrywki – w końcu idiomy to nic innego jak zabawa językiem.

A zatem… zapraszamy do zabawy!

Więcej informacji
SKU 9788381753692
Wydawnictwo Słówko
Autor Marta Fihel, Kinga White, Irmina Gołaszewska, Grzegorz Komerski
Data Wydania 2022
Oprawa Inna
Format 165 x 235