Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk

Album. Wielcy malarze

W magazynie
SKU
9788380384156
SKU 9788380384156
Wydawnictwo Arystoteles
Data Wydania 2022
Oprawa Inna
Nasza cena 18,49 zł Normalna cena 24,99 zł
Produkt w magazynie Wysyłamy w ciągu 24h
Jeśli pragniesz pogłębić swoją wiedzę o wielkich malarzach albo dopiero zaczynasz interesować się malarstwem, ta pozycja jest dla Ciebie. Anna Paterek, autorka publikacji "Wielcy malarze", zaprasza do wnikliwej podróży po sylwetkach najsłynniejszych malarzy wszech czasów.

Książka zawiera opisy twórczości i ciekawostki z życia największych światowych artystów. W plejadzie twórców znaleźli się ci naprawdę wybitni i zasłużeni dla sztuki. Ich dzieła zmieniły spojrzenie na twórczość artystyczną. Autorka przedstawia biografie trzydziestu dziewięciu malarzy, którzy wyprzedzali swoją epokę i nadawali nowe trendy w sztuce. Swoim malarstwem otwierali nowe epoki. Byli prekursorami awangardowych ruchów artystycznych. Jedni, jak Jan Matejko, docenieni za życia, zachwycali precyzją, stylem i techniką. Inni, jak Vincent van Gogh, nierzadko budzili zgorszenie i śmiech, cierpieli ubóstwo. Obecnie zajmują poczesne miejsce w dziejach malarstwa.

W książce "Wielcy malarze" przedstawiono czołowe postaci malarstwa na przestrzeni dziejów, począwszy od XV wieku do współczesności, m.in.: C. Moneta, Rembrandta, Wyspiańskiego, Pabla Picassa. Jacy byli na co dzień? Skąd czerpali inspirację? Odpowiedzi czekają w książce Anny Paterek. Album zawiera ilustracje kluczowych dzieł światowego malarstwa.

O autorce

Anna Paterek ma na swoim koncie także inne książki popularnonaukowe, takie jak "Wybitni pisarze i poeci" czy "Fatima. Objawienia".
Więcej informacji
SKU 9788380384156
Wydawnictwo Arystoteles
Data Wydania 2022
Oprawa Inna