Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 

Agricola: Torfowisko. Rozszerzenie do Gry Planszowej

W magazynie
SKU
5908445421112
SKU 5908445421112
Wydawnictwo Lacerta
Rok Wydania 2020
Oprawa Inna
Nasza cena 91,64 zł Normalna cena 119,00 zł
Agricola: Torfowisko jest rozszerzeniem gry Agricola, zdobywcy tytułu Gra Roku 2009 w Polsce oraz Deutscher Spielepreis 2008 w Niemczech.
 
Życie z torfowiskiem w gospodarstwie nie jest proste. Każdy gracz rozpoczyna grę z pięcioma lasami oraz trzema torfowiskami. Na szczęście każdy ma do dyspozycji akcje specjalne, które umożliwiają przemianę tych obszarów w pola lub nieużytki. W wyniku Karczowania gracz otrzymuje drewno, a Wypalanie lasu pozwala na przekształcenie obszaru w zaorane pole. Za pomocą akcji specjalnej Kopanie torfu gracz pozyskuje opał będący nowym surowcem.
 
Rozszerzenie wprowadza również nowe zadanie, którym jest gromadzenie opału podczas żniw (poza koniecznością wyżywienia rodziny). Opał potrzebny jest do ogrzania chaty/domu, a jego wymagana ilość maleje z każdą modernizacją chaty. Wcześniejsza renowacja oznacza więc zmniejszenie kosztów ogrzewania.
 
W rozszerzeniu pojawia się nowy typ zwierząt: konie. Hodowla koni jest opłacalna, ponieważ każdy koń na końcu gry wart jest 1 punkt.
 
W pudełku znajduje się również: 14 dodatkowych kart dużych usprawnień, karty akcji specjalnych umożliwiające między innymi pozyskiwanie małych usprawnień oraz ponad 100 nowych kart małych usprawnień, dedykowanych dla tego rozszerzenia. To wszystko przyczynia się do jeszcze większego urozmaicenia rozgrywki. Urozmaicenia, które spowodowało, że podstawowa wersja gry stała się tak popularna.
 
Liczba graczy: 1 - 5 osób
Wiek: od 12 lat
Więcej informacji
SKU 5908445421112
Wydawnictwo Lacerta
Rok Wydania 2020
Oprawa Inna
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Agricola: Torfowisko. Rozszerzenie do Gry Planszowej
Twoja ocena