Opinie o Nas
Eduarena - Księgarnia Językowo - Edukacyjna Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Ada i tajemnica Galla Anonima

W magazynie
SKU
9788376728902
SKU 9788376728902
Wydawnictwo Literatura
Autor Grażyna Bąkiewicz
Data Wydania 2020
Oprawa Twarda
Ilość stron 208
Format 145 x 205
Nasza cena 22,32 zł Normalna cena 26,90 zł
Kryminał z elementami fantastyki adresowany do dzieci w wieku szkolnym. Fascynujące przygody przenoszącej się w czasie dziewczynki pozwalające na zapoznanie się z historią Polski: "Ada i tajemnica Galla Anonima".

Główna bohaterka książki "Ada i tajemnica Galla Anonima" ma 12 lat i jest strażniczką skarbu. Ma kochających rodziców i młodszego brata Stasia. Co prawda Staś nie jest tak naprawdę jej bratem, tylko synem Radka, partnera jej mamy, ale tworzą wspólnie szczęśliwą, patchworkową rodzinę. Mama pracuje w pobliskim zamku i zajmuje się właśnie organizacją zabawy dla mieszkańców miasta w ramach akcji "noc w muzeum". Jej celem ma być odnalezienie skarbu, planowane jest też nocne zwiedzanie zamku oraz wspólne ognisko na dziedzińcu. Mama, która interesuje się historią i legendami, zaraziła nieco swoją pasją Adę.

Mama jednakże nie wie, że dziewczynka potrafi przenosić się w czasie. Ada sprawnie radzi sobie z przenoszeniem się w czasie i przestrzeni, a ponadto ma dar dyskretnej obserwacji innych. Tym razem trafi do skryptorium, w którym to jeden z najsłynniejszych kronikarzy, Gall Anonim, spisuje właśnie dzieje Polski. Dziewczynka przekona się, że wcale nie jest to taka łatwa sprawa, gdyż niektórym osobom zależy na odmiennym przedstawieniu naszej historii. Ada będzie musiała stać się przebiegłym detektywem i powstrzymać fatalny bieg zdarzeń. Czy jej się to uda? Czy jej ingerencja przyniesie pożądany skutek? I czy Gall Anonim przedstawił w swoich kronikach rzetelne informacje?

Grażyna Bąkiewicz to urodzona w 1955 roku polska pisarka, historyk i pedagog. Ukończyła historię na Uniwersytecie Łódzkim, później rozpoczęła studia dziennikarskie, ale porzuciła je na rzecz pracy nauczyciela historii. Odniósłszy sukces w ogólnopolskim konkursie na bajkę, zajęła się pisaniem, początkowo dla dzieci, później również dla młodzieży i dorosłych. Debiutowała powieścią "O melba!". Wśród książek dla dzieci i młodzieży ma na swoim koncie wiele tytułów z serii "Ale historia..." i "A to historia!", ale także takie powieści, jak "Stan podgorączkowy", "Będę u Klary", "Muchy w butelce" czy "Korniszonek".
Więcej informacji
SKU 9788376728902
Wydawnictwo Literatura
Autor Grażyna Bąkiewicz
Data Wydania 2020
Oprawa Twarda
Ilość stron 208
Format 145 x 205
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ada i tajemnica Galla Anonima
Twoja ocena